SUPER ROZKOŠNÉ fotky mini koní: Budete chtít taky jednoho!

Lenka Němcová
15. dubna 2018
2 minuty čtení

Znáte něco rozkošnějšího než mláďata zvířat? K zulíbání jsou často i druhy, které mají v dospělosti do krásy hodně daleko (byť je krása relativní pojem). A co teprve tak důstojná a majestátní zvířata jako koně? Zapomeňte však na klasická hříbata. I ta jsou sice roztomilá, ale na miniaturní plemena zkrátka nemají.

Pokud jste o mini koních nikdy neslyšeli, vězte, že ještě před pár lety byly velkým hitem. Nepleťte si je však s poníky, miniaturní koně vypadají stejně jako normální koně, ale měří nejvýše 86,36 cm (norma dle amerických chovatelů).

Původ miniaturních koní není zcela jasný, ale údajně vznikly na konci 18. století posutpným křížením malých plnokrevníků, quarter koní, arabů, španělských koní, shetlandského a islandského koně. Většinou byly nedílnou součástí šlechtických rodin, ovšem některé neměly takové štěstí a končili v dolech, kde tahaly vozíky.

Rozhodnete-li si jednoho takového pořídit, měli byste vědět, že chov není příliš náročný. Malé zvíře se pohodlně vyspí v boxu o rozměrech 2 × 2 metry a stačí mu menší zahrádka. Denně spořádá zhruba dva kila sena. Nebude vás stát více než chov středně velkého psa. Ale teď už se pokochejte úžasnými snímky.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky