Cestování

Top dovolená v roce 2016? Chorvatsko nikdy nezklame!

Pokud usilovně přemýšlíte, kam letos vyrazíte na dovolenou, měli byste na seznam přidat Chorvatsko. Nespočet Čechů tuto klasickou evropskou destinaci vnímá jako srdcovou záležitost, čemuž se s přihlédnutím na její krásy nelze divit. Chorvatsko nabízí mnohem více, než jste si možná doposud mysleli…

Představte si, že jste tisíc kilometrů od českých hranic, ale na každém kroku potkáte usměvavého Čecha, který vyjde na dovolenou do Chorvatska stejně jako vy. Než si na to zvyknete, bude vám takové množství krajanů připadat trochu zvláštní, ale nakonec budete rádi. Například v Dalmácii je během turistické sezóny údajně více Čechů a Slováků než domorodců.

V Chorvatsku se všude bez problémů domluvíte, a ti i navzdory tomu, že chorvatštinu neovládáte. Tento slovanský jazyk se češtině v mnoha směrech podobá a nakonec vždy dosáhnete svého. Chorvati jsou navíc velmi ochotní a příjemní lidé, kteří si na svém pohostinství zakládají. Rádi vám vysvětlí vše, co je třeba a nasměrují vás správným směrem.

K velkým výhodám patří poměrně malá vzdálenost. Samozřejmě záleží na konkrétním cíli cesty, nicméně od nejbližších turistických lokalit Čechy dělí jen cca tisíc kilometrů. Pokud se chcete vyhnout příliš dlouhé cestě autem, máte jedinečnou možnost. Během cesty budete neustále potkávat automobily s českými poznávacími značkami, díky čemuž se možná budete cítit trochu jistěji za volantem.

Tím hlavním důvodem, proč je Chorvatsko na předních příčkách žebříčku nejoblíbenějších turistických cílů, jsou jeho krásy. Podle statistik má tato země nejčistší vodu v celé Evropě. Některé pláže dokonce patří k nejkrásnějším na světě. A za zmínku stojí také jedinečné vnitrozemí – například známá Plitvická jezera.

Nezapomeňte nám dát vědět, jak jste si dovolenou užili! A do komentářů můžete přispět tipy na místa, která jste si oblíbili nejvíce!

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *