Turistku zabil na safari v Zambii rozzuřený slon

Adam Valový
18. dubna 2024
2 minuty čtení

Starší Američanka přišla o život během safari v národním parku Kafue v Zambii poté, co rozzuřený slon zaútočil na turistické vozidlo. Další ženu incident těžce zranil a musela být transportována do nemocnice v Jihoafrické republice. O tragické události informovala v úterý ve svém prohlášení společnost Wilderness, která výlet pořádala.

Čtyři další osoby utrpěly během útoku lehčí zranění. Podle Keitha Vincenta, výkonného ředitele Wilderness, bylo šest turistů a jeden průvodce na tzv. „game drive“, projížďce za účelem pozorování divoké zvěře, když jejich vozidlo „nečekaně napadl“ sloní samec.

9news.com.au

„Všichni naši průvodci jsou zkušení a prošli důkladným výcvikem,“ uvedl Vincent. „Bohužel v tomto případě terén a vegetace znemožnily průvodci včas odvést vozidlo do bezpečí.“

„Je to tragická událost a vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině zesnulé,“ dodal Vincent.

Útok slona je v národním parku Kafue ojedinělým incidentem. Park je domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně slonů, lvů a leopardů, ale turisté je obvykle pozorují z bezpečné vzdálenosti. Společnost Wilderness zdůraznila, že bezpečnost svých klientů je pro ni nejvyšší prioritou a že po tomto incidentu provede důkladné vyšetřování.

Zdroj: pexels.com, 9news.com.au

Kategorie:

Afrika, Cestování, Zambie,

Poslední aktualizace:  18. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky