Úžasný dům v korunách stromů. Tam chcete bydlet!

Lenka Němcová
23. března 2018
2 minuty čtení

Přeneste se na chvíli v myšlenkách do dob svého dětství a vzpomeňte si, jak jste toužili po domečku v korunách stromů… Škoda, že jste svůj nápad nikdy nerealizovali, mohla by to být velká zábava. Ale najdou se i tací, kteří od svého snu neupustili a v dospělosti si takto nevšední příbytek vybudovali. Některé stavby v korunách stromů jsou však na ještě větší úrovni, než byste čekali. Příkladem budiž 7. pokoj (v angl. The 7th Room), za kterým stojí mezinárodní architektonická a designérská společnost Snøhetta. A pokud hádáte, že se dům nachází ve Švédsku, máte pravdu. Najdete ho nedaleko polárního kruhu a můžete z něj pozorovat polární záři. Dechberoucí? Rozhodně!

Na první pohled vám dům v korunách stromů připomene tradiční severské chaty. S tím rozdílem, že se nachází ve výšce cca 10 metrů, ve které ho drží 12 sloupů. Interiér ze světlého dřeva vytváří velmi útulnou atmosféru a z velkých oken lze nerušeně pozorovat krásnou švédskou přírodu, včetně řeky Lule.

V domku je spousta místa – cca 75 metrů čtverečních. Nechybí sociální zařízení a dvě ložnice. Vnitřek se nese v minimalistickém duchu a nabízí dostatek prostoru pro pět lidí. K nejlepším místům patří terasa s podlahou ze sítě.

Líbí se vám? Na této stránce si můžete rezervovat pobyt. Pro 1-5 lidí je cena za nocleh necelých 38 tisíc korun.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky