Cestování

Úžasný dům v korunách stromů. Tam chcete bydlet!

Přeneste se na chvíli v myšlenkách do dob svého dětství a vzpomeňte si, jak jste toužili po domečku v korunách stromů… Škoda, že jste svůj nápad nikdy nerealizovali, mohla by to být velká zábava. Ale najdou se i tací, kteří od svého snu neupustili a v dospělosti si takto nevšední příbytek vybudovali. Některé stavby v korunách stromů jsou však na ještě větší úrovni, než byste čekali. Příkladem budiž 7. pokoj (v angl. The 7th Room), za kterým stojí mezinárodní architektonická a designérská společnost Snøhetta. A pokud hádáte, že se dům nachází ve Švédsku, máte pravdu. Najdete ho nedaleko polárního kruhu a můžete z něj pozorovat polární záři. Dechberoucí? Rozhodně!

Na první pohled vám dům v korunách stromů připomene tradiční severské chaty. S tím rozdílem, že se nachází ve výšce cca 10 metrů, ve které ho drží 12 sloupů. Interiér ze světlého dřeva vytváří velmi útulnou atmosféru a z velkých oken lze nerušeně pozorovat krásnou švédskou přírodu, včetně řeky Lule.

V domku je spousta místa – cca 75 metrů čtverečních. Nechybí sociální zařízení a dvě ložnice. Vnitřek se nese v minimalistickém duchu a nabízí dostatek prostoru pro pět lidí. K nejlepším místům patří terasa s podlahou ze sítě.

Líbí se vám? Na této stránce si můžete rezervovat pobyt. Pro 1-5 lidí je cena za nocleh necelých 38 tisíc korun. 

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Dům vypadá rozhodně zajímavě, ale bydlet bych v něm teda nechtěl. Já se držím rád nohama pevně na zemi. Stavím náš rodinný dům na vesnici, kde je taky krásně. Už se těším, až budeme mít všechno hotový a v klidu si s manželkou sedneme na terase. Minulý víkend jsem začal dělat teprve rozvody elektřiny. Hodně mi ulehčily práci instalační krabice, které jsem si koupil z https://www.schmachtl.cz/instalacni-krabice#/p_sf:DEFAULT&p_sd:ASC&p_p:1 .