Cestování

Úžasný dům v korunách stromů. Tam chcete bydlet!

Přeneste se na chvíli v myšlenkách do dob svého dětství a vzpomeňte si, jak jste toužili po domečku v korunách stromů… Škoda, že jste svůj nápad nikdy nerealizovali, mohla by to být velká zábava. Ale najdou se i tací, kteří od svého snu neupustili a v dospělosti si takto nevšední příbytek vybudovali. Některé stavby v korunách stromů jsou však na ještě větší úrovni, než byste čekali. Příkladem budiž 7. pokoj (v angl. The 7th Room), za kterým stojí mezinárodní architektonická a designérská společnost Snøhetta. A pokud hádáte, že se dům nachází ve Švédsku, máte pravdu. Najdete ho nedaleko polárního kruhu a můžete z něj pozorovat polární záři. Dechberoucí? Rozhodně!

Na první pohled vám dům v korunách stromů připomene tradiční severské chaty. S tím rozdílem, že se nachází ve výšce cca 10 metrů, ve které ho drží 12 sloupů. Interiér ze světlého dřeva vytváří velmi útulnou atmosféru a z velkých oken lze nerušeně pozorovat krásnou švédskou přírodu, včetně řeky Lule.

V domku je spousta místa – cca 75 metrů čtverečních. Nechybí sociální zařízení a dvě ložnice. Vnitřek se nese v minimalistickém duchu a nabízí dostatek prostoru pro pět lidí. K nejlepším místům patří terasa s podlahou ze sítě.

Líbí se vám? Na této stránce si můžete rezervovat pobyt. Pro 1-5 lidí je cena za nocleh necelých 38 tisíc korun. 

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Dům vypadá rozhodně zajímavě, ale bydlet bych v něm teda nechtěl. Já se držím rád nohama pevně na zemi. Stavím náš rodinný dům na vesnici, kde je taky krásně. Už se těším, až budeme mít všechno hotový a v klidu si s manželkou sedneme na terase. Minulý víkend jsem začal dělat teprve rozvody elektřiny. Hodně mi ulehčily práci instalační krabice, které jsem si koupil z https://www.schmachtl.cz/instalacni-krabice#/p_sf:DEFAULT&p_sd:ASC&p_p:1 .