V Japonsku mají liščí vesnici. Do huňatých zvířátek se zamilujete!

Lenka Němcová
3. dubna 2018
2 minuty čtení

V Japonsku mají snad všechno, co jinde ve světě nenajdete. Třeba magickou oázu zvanou Zao Fox Village, která se nachází v prefektuře Miyagi. Čím je výjimečná? Návštěvníci si zde užijí kolem stovky roztomilých lišek. Šest různých druhů zde žije pospolu, skotačí, dovádí a těší se ze života. Už jste něco podobného viděli?

Pokud máte rádi zvířata a omrzela vás klasická ZOO, rezervujte si letenku do Japonska. Vstupné do Zao Fox Village stojí pouze 100 yenů (necelých 20 korun) a návštěvníci navíc dostanou jídlo, kterým mohou lišky nakrmit.

Ovšem pozor, lišky nejsou domestikovány, takže je krmení na vlastní nebezpečí. Návštěvníci jsou na to upozornění, a navíc není doporučeno, aby liščí vesničku navštěvovaly malé děti.

Zatímco Češi na lišky pohlíží spíše jako na škodou a potenciální riziko vztekliny, v Japonsku jsou velmi oblíbené a často se objevují v pohádkách a příbězích. Jsou nedílně spjaty s japonskou kulturou a místní obyvatel je mají rádi.

Otázkou je, nakolik se pobyt ve vesnici líbí samotným liškám. Pravděpodobně by ocenily, kdyby mohly po lese pobíhat volně. Život jako turistická atrakce není žádný med…


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Foto: http://en.japantravel.com/view/zao-fox-village

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky