Věděli jste, že i přikrývky ovlivňují spánek?

Lenka Němcová
10. listopadu 2018
3 minuty čtení

Spánek. Dokola omílané téma. Ovšem na druhou stranu, opakování je matka moudrosti. Pokud se řeší kvalita spánku, většinou se mluví o matracích, přitom na kvalitě se podílejí ještě další faktory, jako jsou například přikrývky. Věděli jste, že existuje minimálně pět druhů přikrývek?

Dávno jsou pryč doby, kdy se používaly pouze péřové přikrývky naplněné kachním či husím peřím, které funguje jako perfektní tepelná izolace. V současnosti totiž existují materiály se stejnými vlastnostmi.

Antibakteriální přikrývky

Samotný název napovídá, že antibakteriální přikrývky zabraňují množení bakterií a nabízí vysoce hygienické vlastnosti. V dané kategorii je populární především varianta tvořená bambusovými vlákny, v nichž se neusadí žádná bakterie ani plíseň.

Další antibakteriální přikrývky jsou charakteristické obsahem mikročástic stříbra, které zvládnou pohlcovat pot tak perfektně, že povrchová tkanina je i při zvýšeném pocení neustále suchá. Specifickou skupinou jsou ještě antibakteriální přikrývky z lyocellových vláken.

Přikrývky s přírodní úpravou

Unikátní jsou přikrývky s přírodní úpravou, což znamená, že jsou například ošetřeny přírodním extraktem z rostliny Aloe Vera nebo obsahují vonné mikrokapsle levandule. Zatímco Aloe Vera se používá ke zvýšení hebkosti přikrývky, levandule lůžko příjemně provoní a zklidní organismus.

Zdravotní přikrývky

Zejména alergici jsou nuceni často prát přikrývky a polštáře. Pro takové případy jsou ideální takzvané zdravotní přikrývky, jež jsou upraveny tak, aby se daly bez problémů prát a sušit při vysokých teplotách. Přikrývku s čistým svědomím můžete vyprat i při teplotě vody 95 °C a sušit na 120 °C, aniž by došlo k jakémukoliv poškození. Přikrývky si i po několika praních zachovávají své vlastnosti.

Péřové přikrývky

Zavzpomínejte si na doby, kdy jste přijeli na prázdniny k babičce, ta vás večer uložila a hodila na vás obrovskou péřovou peřinu, pod kterou jste se sotva pohnuli. Moderní péřové přikrývky však nejsou tak extrémně nadýchané, jako bývaly kdysi.

Péřové přikrývky obsahují kvalitní husí peří a drobná peříčka. Přestože jsou extrémně lehké, poskytují perfektní tepelnou izolaci. Doporučují se dokonce i alergikům, již mají alergii na domácí prach.

Vlněné přikrývky

Vlna jako taková se pyšní výbornými termoregulačními a antialergickými vlastnostmi, a proto se z ní začaly vyrábět i přikrývky a polštáře. Vlněné přikrývky slibují ničím nerušený spánek bez teplotních výkyvů. Dávejte si však pozor na to, aby se jednalo o přikrývku ze stoprocentní vlny, protože jedině tak se dočkáte toho, že v létě bude chladit a v zimě zahřívat.

Doufáme, že jsme vám poskytli užitečné informace o přikrývkách, které vám pomohou ve výběru konkrétní alternativy.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky