Pořizujete si novou kancelářskou židli? Poradíme vám, jak na to

Lenka Němcová
27. října 2018
2 minuty čtení

Sedavé zaměstnání je sice pohodlné, ovšem spousta pracovníků si neuvědomuje, že má i negativní dopad na zdraví. Pro zdraví a výkonnost je klíčová kancelářská židle, která by vám měla vyhovovat po všech stránkách. Určitě se nevyplatí na takovém nábytku šetřit, neboť na něm strávíte spoustu hodin denně. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát při výběru pozor a co zohlednit.

Trendy v kancelářském nábytku se neustále mění, ale jedna věc zůstává stále stejná. Bez kancelářské židle se prostě neobejdete, a tak bude mít místo ve vaší kanceláři vždy.

Vyhněte se problémům se zády

Odborníci se jednoznačně shodují na tom, že až dvě třetiny populace mají problémy se zády, jež ve většině případů vznikají právě kvůli špatnému sezení. Při nevhodném sezení se namáhají určité svalové skupiny více, jiné zase ochabují. Ještě se navíc při dlouhém sezení dostaví brzy únava, palčivé bolesti zad, mnohdy i bolesti hlavy. Jestliže chcete alespoň částečně předcházet těmto obtížím, kancelářská židle by měla splňovat určitá kritéria.

Důležitá je ergonomie

Kancelářská židle by měla disponovat takzvaným synchronním mechanismem, jenž umožňuje dynamické sezení, laicky řečeno časté změny pozice. Kancelářská židle by se měla tělu přizpůsobit a poskytnout tak oporu jednotlivým částem těla. Zaměřte se tedy na to, aby židle disponovala nastavitelným sklonem opěráku i sedáku.

Pokud vám záleží na zdravém sezení, neměli byste kancelářskou židli vybírat podle ceny. Za pár stovek nedostanete kvalitu. Jestliže si chcete objednat vybavení do kanceláře přes internet, jednou z vychvalovaných společností je https://www.atan.cz/. Zde najdete vše od kancelářských křesel a židlí přes stoly a stolky až po sedačky a komody. Produktové portfolio je vskutku pestré, a tak nemusíte jednotlivé prvky nábytku objednávat zvlášť.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky