Víte, jak se vyrábí igelitové reklamní tašky?
Komerční článek
Igelitové tašky a balicí materiály z plastu jsou v dnešní době stále velmi rozšířené, protože mají mnoho kladných vlastností, jež u jiných materiálů nenajdete. Víte ale, jak se takové igelitky vyrábí?
Na počátku všeho je ropa
Všechny plastové obaly a igelitové tašky mají prakticky stejný původ, protože úplně na začátku každé výroby stojí těžba ropy. Ta se posléze dále zpracovává, až dojde do fáze, kdy se z ní vyrobí jakési granulky, s nimiž se opět dál pracuje. Granule se nejčastěji zpracovávají tažením či různým vyfukováním, dokud z nich nevznikne jakási široká hadice z tenkého plastu – igelitu.
Hadice nebo tunel, říkejte tomu, jak chcete, je určen pro další zpracování. V této fázi již totiž přichází na řadu samotná výroba igelitek jako takových, takže se hadice různě nařezává podle předem určených parametrů. Jednotlivé nařezané segmenty se následně pomocí svářečky zataví na jedné straně a obyčejná igelitová taška je prakticky hotová. Pokud se samozřejmě jedná o různé balicí fólie a potravinářské fólie, zde se pouze nařezává požadovaná délka, avšak nic se nesvařuje.
Finální úpravy
Jako poslední část celého procesu je ladění posledních detailů. V praxi to znamená, že se na tašky a jiné plastové obaly ještě tisknou různé vzory. Nejčastěji jde o různá loga společnosti, pro něž jsou tyto předměty vyráběny, například supermarkety nebo jiné obchody. Avšak nemusí to být vždy nutně pravidlem a igelitky mohou zůstat klidně bez potisku.
Společnost, jež takové reklamní tašky vyrábí, se nazývá Van Gillern s.r.o. Navštivte její internetové stránky a zjistíte, že firma svým zákazníkům nabízí opravdu pestrou paletu produktů, a to vše z kvalitních materiálů a za příznivou cenu. Není se čemu divit, jelikož se jedná o jednoho z hlavních dodavatelů a výrobců plastových obalů v České republice.
Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com