Vybrat vhodný invalidní vozík je kumšt. Přečtěte si, na co si dát pozor!

Lenka Němcová
25. července 2016
2 minuty čtení

Vybíráte invalidní vozík, ale ztrácíte se v rozsáhlé nabídce různých modelů? Pokud si nevíte rady, bude se vám hodit následující manuál. Nepřestávejte číst a dozvíte se vše o základních parametrech pro výběr invalidního vozíku.

Hlavní jsou pohodlí a stabilita

Mezi hlavní kritéria patří váha pacienta, která je u vozíků specifikována jako nosnost pacienta. Musíte vybrat vozík s adekvátní nosností. Drobnější pacienti nemají problém, ale některé vozíky nejsou stavěny pro osoby s váhou nad 120 kg, leckdy dokonce ještě méně.

K důležitým parametrům patří šířka, hloubka a úhel sedu. Podstatné je, aby se pacient cítil pohodlně. Proto by měla být šířka sedu alespoň o 1 – 2 cm širší než pacient potřebuje. S užšími vozíky (pomineme-li, že jsou velmi nepohodlné), se špatně manipuluje a jsou méně stabilní.

Klíčové jsou také výška opěrky, vzdálenost stupaček a nastavení těžiště. I tyto parametry mají vliv na komfort pacienta a stabilitu vozíku.

Nejsou kola jako kola

Budete-li vozík často převážet, nepodceňujte přítomnost rychlospojky – funkce rychlého sundání/nasazení kol. V souvislosti s koly se budete muset rozhodnout mezi plnými a pneumatickými koly. Plná se snadno udržují, ale hodí se především do interiéru a kratší jízdy po hladším povrchu. Do terénu jsou určena pneumatická kola.

Některé invalidní vozíky disponují nadstandardním vybavením v podobě brzdy pro doprovod, stabilizačními kolečky či nastavitelnou zádovou opěrkou a dalšími prvky.

Zeptejte se profesionálů

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, obraťte se a kvalifikované pracovníky ze společnosti KrosMedical. Firma působí na trhu od roku 2008 a specializuje se na prodej zdravotních pomůcek jako jsou invalidní vozíky, chodítka, polohovací postele a další. V nabídce samozřejmě nechybí ani invalidní skútr v různých variantách. Kompletní sortiment mechanických a elektrických invalidních vozíků najdete na www.krosmedical.cz.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky