Výhody nakupování přes internet. Proč si zboží objednat online?

Lenka Němcová
12. září 2018
4 minuty čtení

Online nakupování je cenově výhodnější

Pořizovací ceny jsou v internetových obchodech obecně nižší než v obchodech kamenných. Provozovatelé e-shopů totiž nemají takové náklady na provoz. Nepotřebují totiž platit prodejní prostory a obvykle neplatí ani tolik zaměstnanců. Ačkoli tedy zákazník při nákupu do určité částky platí obvykle poštovné, online nakupování se vyplatí.

Pořizovací ceny lze navíc jednoduše porovnat, neboť existuje celá řada srovnávačů jako např. Zboží či Heuréka. Zákazníci tedy mohou bez větších problémů porovnat částky na obrovském množství obchodů a vybrat si ten, kde nakoupí levně, nebo dokonce nejlevněji.

A do třetice lze ušetřit díky různým slevovým akcím, které jsou zcela běžně k dispozici. Jako příklad můžeme uvést slevové kupóny na Alza.cz, tedy na největší český internetový obchod. Takové akce mají tu výhodu, že lze využít slevy na obrovské množství výrobků.

Mohlo by vás zajímat: v posledních letech je u nás na vzestupu i tzv. cashback, který umožňuje získat určitý obnos z nákupu zpět. Zjednodušeně to funguje tak, že naleznete portál, jenž cashback nabízí, přes něj nakoupíte v určitém e-shopu a vrátí se vám 2 až 10 % ze zaplacené částky.

Nakoupit lze pohodlně a bez velkých průtahů

Běhání po obchodech, prodírání se davy a čekání ve frontách odradí od větších nákupů nejednoho člověka, a to zejména v období Vánoc. Ačkoli dříve zákazníci neměli jinou možnost, dnes lze nakupovat z pohodlí vlastního domova, což je nejen komfortnější, ale zároveň časově šetrnější. Jednotlivé druhy zboží si totiž lze prohlédnout na desítkách a desítkách obchodů, aniž byste museli obíhat všechny prodejny v okolí.

Nakoupit lze obrovské množství produktů z různých oblastí

Opět jsme u prostorového omezení. Kamenné obchody nejsou nafukovací, a mohou tedy svým zákazníkům nabídnout pouze určitý počet zboží. E-shopy naopak obvykle mívají na skladě obrovské množství produktů. Mnohdy lze navíc objednat i zboží, které seženete v kamenných prodejnách jen velmi, velmi těžko.

V každém případě lze nakoupit v obchodech, které nabízejí produkty z různých oblastí (viz výše zmíněná Alza), ale také v různých specializovaných e-shopech. Proto lze např. využít i slevy na Sconto.cz a nakoupit levněji nábytek, přičemž lze vybírat z opravdu velkého množství kusů.

Za jistou nevýhodu online nákupu by šlo nepochybně označit nemožnost si zboží osahat. Na druhou stranu kvalitní e-shopy mají podrobné popisky produktů, takže se často dozvíte více informací než v kamenných obchodech, a výjimkou nebývá ani pestrá fotografie.

Máte možnost vrátit zboží do 14 dnů bez udání důvodů

Na nemožnost si zboží osahat a vyzkoušet naštěstí pamatovali zákonodárci. Zákazníci internetových obchodů proto mají možnost vrátit zboží do 14 dnů bez udání důvodů, přičemž v kamenných obchodech logicky taková možnost obvykle neexistuje. Ostatně i proto dnes lidé nakupují stále častěji online takové zboží, jako je např. oblečení nebo obuv. V podstatě totiž neexistují žádná rizika.

Upozorňujeme: možnost vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodů byste samozřejmě neměli zneužívat, neboť prodejce stojí jeho expedice a doprava čas i peníze. Proto si před samotným objednáním vybraných produktů zjistěte všechny informace, abyste případné vrácení co nejvíce eliminovali.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Tipy a rady,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky