Zdraví

Zdravá voda? Přefiltrovaná kohoutková!

Voda je předpokladem života. Základem všech buněčných organismů. Po třech dnech bez vody zemřeme. Vodu zkrátka potřebujeme. Ale jakou?

Čistá voda přeje pleti i zažívacímu systému. S vodou se dobře hubne. Voda také pomáhá organismu v boji proti mnoha onemocněním, působí antialergicky, čistí buňky a dodává jim energii. Zkrátka nám celkově prospívá. Její nedostatek stejně jako nadbytek pak škodí.

Pijte jen vodu nezávadnou!

Zřejmě každý ví, že konzumovat bychom měli jenom vodu nezávadnou. V regálech obchodů se setkáme s vodou balenou a minerální. Doma nám z kohoutku teče voda kohoutková. Jaká je pro nás nejlepší?

Pozor na vody minerální!

Minerály ke zdraví potřebujeme, o tom není pochyb. Jejich nadbytkem si ale na druhou stranu zaděláváme na poměrně vážné zdravotní potíže. Zanášejí totiž cévy a zvyšují krevní tlak. Pro každodenní pití tak jsou ze zdravotního hlediska vyloženě nevhodné.

Voda balená?

Zcela v bezpečí nejste ani s vodou balenou. Velmi totiž záleží, v jakých podmínkách a jak dlouho je skladovaná. Nehledě na obsah cizorodých látek a dalších škodlivin. Časopis dTest nedávno v balených vodách, na jejichž výrobu se mimochodem ročně spotřebuje 2,7 tun plastu, dokonce detekoval olovo, arzén a nikl! Víceméně řečnickou otázkou pak je, jestli taková voda vůbec může být zdravá.

Nebojte se vody kohoutkové!

Z hlediska ceny, zdravotní nezávadnosti i ekologie zkrátka na plné čáře vyhrává voda kohoutková, byť ani ta samozřejmě není oproštěna od škodlivin. Obecně je na tom Česká republika s kvalitou kohoutkové vody velmi dobře, dokonce patří k nejkvalitnějším nejenom v Evropě, ale v celém světě.

Filtrační systémy, nebo konvice?

I přesto každá kohoutková voda obsahuje mechanické nečistoty, sedimenty, kovy a určité množství chlóru, jehož úkolem je vodu v potrubí dezinfikovat. Tyto látky ale naštěstí můžeme z vody eliminovat používáním filtrů, ať již kompaktních filtračních systémů instalovaných přímo na vodovodní kohoutky či filtračních konvic. Jaký systém zvolit?

Účinná filtrace vody

Chcete-li, aby vám filtrovaná voda tekla přímo z kohoutku, a vy jste ji tak mohli používat i na vaření a mytí nádobí, investujte do uceleného filtračního systému. Za účelem pití vám však postačí například filtrační konvice Penepex, v nichž se voda filtruje prostřednictvím vyměnitelných filtračních patron. Na trhu se setkáte s filtračními konvicemi různých velikostí. Největší konvice disponují dvoulitrovou filtrační kapacitou. Jejich použité je snadné. Konvici naplníte vodou a počkáte, až se přefiltruje. A můžete začít pít.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *