4 tipy pro výběr šatní skříně

Adam Valový
2. srpna 2019
3 minuty čtení

Bez šatní skříně si už snad ani nedokážeme představit ukládání oblečení. Existuje mnoho různých typů, ale všechny mají společné parametry důležité pro výběr. A jaké to jsou? V článku najdete 4 praktické tipy pro výběr perfektní šatní skříně.

Vyberte si správně vnější rozměry

Většinou se šatní skříň dává do ložnice. Ještě před výběrem konkrétního kousku se podívejte na to, jak velkých rozměrů může být. Připravte si vyhrazený prostor, ale v případě, když nenajdete ideální rozměr skříně v běžné nabídce, je zde jiné řešení. Pro atypické místnosti a specifická prostorová řešení se hodí šatní skříně na míru.

Uspořádání vnitřního úložného prostoru

Pokud už máte rozmyšlené vnější rozměry, podívejte se i na to, co se schovává uvnitř skříně. Při výběru šatní skříně je totiž důležité pamatovat na všechny věci, které chcete dovnitř uložit. Vhodnou volbou jsou kombinované varianty s poličkami i šuplíky. Někdy oceníte i tyč pro zavěšení oblečení na ramínkách. Dobré také je, když skříň umožňuje vlastní nastavení rozmístění poliček.

Posuvné dveře pro úsporu místa

Šatní skříně s posuvnými dveřmi nabízí úsporu místa nutného pro otevírání klasických křídlových dveří. Jde o vhodnou variantu pro umístění blízko postele, ke dveřím a podobně. Většinou je taková šatní skříň se zrcadlem, kde si rovnou můžete zkontrolovat, jestli vám oblečení sluší.

Elegantní design

Dalším a rozhodně také velmi důležitým parametrem pro výběr nové perfektní šatní skříně je design. V poslední době jsou oblíbené například bílé šatní skříně, které pomohou opticky zvětšit prostor a působí elegantním dojmem. Chybu jistě neuděláte ani při volbě skříně s krásným dřevěným dekorem. Ideální je, aby zvolený design ladil s postelí a dalším vybavením v místnosti, takže se snažte zvolit buď stejný druh dřeva, nebo podobný styl nábytku.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky