Žhavé info o chystaném seriálu Vetřelec. V čem se bude lišit od filmů?

Adam Valový
3. listopadu 2023
3 minuty čtení

Fanoušci slavné sci-fi hororové série Vetřelec s napětím očekávají zbrusu novou odbočku a návrat ke kořenům ikonického díla. Dokonce se můžeme těšit na dva pompézní návraty – na filmové a televizní. Ridley Scott, legendární otec celé série, poměrně nedávno oznámil další skvělý snímek Alien Romulus, což u mnoha filmožroutů vyvolalo nadšení. Ale ještě zajímavější je fakt, že se chystá také televizní seriál, jehož showrunnerem bude uznávaný Noah Hawley, tedy tvůrce seriálů Legion a Fargo.

Hawley nedávno poskytl magazínu SFFGazette několik zajímavých detailů o tom, jakým způsobem plánuje franšízu realizovat. Jedním z hlavních rozdílů oproti dosavadním filmům bude netradiční prostředí, ve kterém se příběh odehraje – na Zemi a v relativně blízké budoucnosti. Tento přístup sám o sobě otevírá nové možnosti pro rozvoj příběhu a postav.

Hawley zdůraznil, že když vytváříte seriál, nemůžete spoléhat jen na napětí související s přežitím postav, jako tomu bývá v dvouhodinových filmech. Musíte mít linku, kterou udržíte po delší dobu, což znamená, že se v příběhu dočkáme hlubšího vrstvení a komplexnějšího vyprávění.

„Chtěl jsem Vetřelce osvobodit z kosmických lodí, izolovaných základen nebo vězení a podívat se na situaci, ve které se nachází lidstvo,“ řekl Hawley. Tímto způsobem se chce soustředit na technologický a společenský vývoj na Zemi. Zdůraznil, že otázky typu „Jaké je to na Zemi z technologického hlediska? Zaslouží si vůbec lidstvo, aby přežilo?“ jsou pro něj velmi zajímavé a důležité pro další zkoumání.

Jedním z momentů původního filmu Vetřelec, který Hawleyho nejvíce inspiroval, byla scéna, kdy se odhalí, že postava Ash je android. A právě taková odhalení a otázky týkající se umělé inteligence a jejího vztahu k lidstvu by mohly hrát v novém seriálu významnou roli.

Série Vetřelec sice v poslední době nezažívá úplně nejlepší období, ale s Ridley Scottem a Noahem Hawleym na palubě se zdá, že se fanoušci nakonec dočkají inovativního zpracování jinak megapopulární sci-fi hororové klasiky. A až se nový seriál dostane na obrazovky, budeme moci posoudit, zda se mu podařilo navrátit tuto ikonickou franšízu na správnou cestu. Do té doby se můžeme věnovat akci v nedávno vydané akční strategii Alien: Dark Descent.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  3. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky