11 úžasných domů v korunách stromů

Adam Valový
5. září 2014
2 minuty čtení

Přeneste se s námi alespoň na chvíli zpět do svého bezstarostného dětství. Pamatujete si, jak jste toužili po malém obydlí vysoko v korunách stromů? Domy na stromech nás fascinují již od raného věku, ale nakonec téměř všichni skončíme nohama pevně na zemi. Přesto se však najde i hrstka lidí, kteří si sen o stromovém domě splní.

Co na domcích na stromech tak milujeme? Hravost? Únik od každodenní rutiny? Bezprostřední spojení s přírodou? Zřejmě od všeho trochu… Našli jsme pro vás 11 úžasných výtvorů, které vás možná inspirují k vlastnímu stromovému obydlí.

Domy na stromech nemusí mít podobu chatky. Fotogalerie jasně dokazuje, že koncept stromového obydlí může mít mnoho podob. Stavitelé vycházeli z moderních architektonických trendů, které okořenili vlastními nápady. Mezi nejoriginálnější díla patří „neviditelný“ dům ze skleněných tabulí, ale i ostatní domky stojí za povšimnutí. Tak co vy na to? Postavíte si také svůj dům v korunách stromů?

11

41

0

1

3

4

5

6

7

8

9

10

Foto: designswan.com

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky