4 změny v domácím dekoru, které promění váš dům v domov

Lenka Němcová
23. prosince 2022
4 minuty čtení

Udělat z domu domov není tak těžké, jak si možná myslíte. Ve skutečnosti to může být velká zábava! Existuje mnoho různých změn, které můžete provést ve výzdobě svého domova a které vám pomohou proměnit ho v místo, kde se budete cítit pohodlně a příjemně. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat čtyřmi nejdůležitějšími změnami, které můžete k dosažení tohoto cíle provést.

Přidání koberců

Pokud máte doma podlahy z tvrdého dřeva nebo dlaždic, možná byste měli zvážit přidání jednoho nebo dvou koberců. Nejenže dodají místnosti barvu a vzor, ale také pomohou změkčit prostor a učinit ho příjemnějším. Pokud si nejste jisti, kde začít, zkuste se poohlédnout po kobercích v barvách nebo vzorech, které se vám líbí. Zvažte přidání jednoho do obývacího pokoje a druhého do ložnice.

Malování stěn

Jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak změnit vzhled místnosti, je vymalovat stěny. Pokud si nejste jisti, jakou barvu chcete, zkuste se podívat na vzorky barev nebo inspirační fotografie na internetu. Můžete se také zeptat přátel nebo členů rodiny na jejich názor. Jakmile se rozhodnete pro barvu, stačí jen zajít do místního železářství a vyzvednout si barvu!

Vyměňte záclony

Záclony jsou dalším snadným způsobem, jak změnit vzhled místnosti, aniž byste museli utratit příliš mnoho peněz. Pokud se vám nelíbí záclony, které jste si pořídili, zkuste se poohlédnout po nových, které se vám líbí. Záclony najdete v různých barvách, vzorech a materiálech, takže si dejte na čas a vyberte si něco, co se vám opravdu líbí.

Přidejte některé rostliny

Rostliny jsou skvělým způsobem, jak oživit jakoukoli místnost ve vašem domě. Pokud nemáte zelený palec, nezoufejte! Existuje spousta rostlin nenáročných na údržbu, které jsou ideální pro začátečníky. Zkuste do obývacího pokoje, ložnice nebo kuchyně přidat několik rostlin, které pomohou prostor oživit. Pokud jde o výběr pokojových rostlin, je třeba mít na paměti několik věcí. Za prvé, chcete si vybrat rostliny, které jsou kompatibilní s množstvím slunečního světla, které váš domov dostává. Pokud nemáte dostatek slunečního světla, budete chtít zvolit rostliny, kterým se daří při slabém osvětlení. Za druhé, chcete si vybrat rostliny, které jsou kompatibilní s klimatem ve vašem domě. Pokud žijete v chladném podnebí, budete si chtít vybrat rostliny, které snášejí nízké teploty. A konečně, chcete si vybrat rostliny, které jsou kompatibilní s velikostí vašeho domu. Pokud žijete v malém bytě, budete chtít zvolit menší rostliny.

Udělat z domu domov nemusí být složité. Existuje mnoho malých změn, které můžete provést a které budou mít velký vliv na celkový dojem z vašeho prostoru. Zkuste přidat koberce, vymalovat stěny, vyměnit záclony a přidat nějaké rostliny, které vám pomohou proměnit váš dům v domov.

 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky