5 hlavních blahodárných účinků Aloe Vera

Lenka Němcová
20. dubna 2018
3 minuty čtení

Rostlinu aloe jistě znáte, ostatně se přidává do širokého spektra produktů. Ale opravdu znáte její skutečný přínos? Aloe vera je známý především pro svůj pozitivní vliv na kůži – například výrazně rychlejší hojení popálenin. Ale to je teprve začátek. Z medicínského hlediska je jen málokterá rostlina tak efektivní jako právě aloe. V oblasti Súdánu se pěstuje více než 6000 let a zdejší obyvatelé na tento sukulent nedají dopustit. Aloe si můžete vypěstovat i na zahrádce – nebude vás to stát příliš mnoho času ani námahy.

1. Pomáhá zmírnit pálení žáhy

Jedním z nejvhodnějších způsobů použití gelu z listů aloe vera je zklidnění překyseleného žaludku. Gel má zásaditou povahu, což pomáhá neutralizovat nadměrnou kyselost a s ní spojené nepříjemné pocity. Zároveň může podpořit uzdravení žaludečních vředů. Při požití způsobí gel aloe vera pocit ochlazení, se kterým se nemohou rovnat ani antacidy.

2. Urychluje hojení popálenin

Léčba popálenin bývá komplikovaná, jelikož musíte zajistit eliminaci bakterií přirozenou cestou a zároveň se snažit co nejvíce potlačit nepříjemné pocity. Gel je perfektní v případě, kdy lékař nenařídí obvázání. Podporuje rychlejší hojení a nechává kůži přirozeně dýchat.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

3. Zmírňuje menstruační bolesti

Tuto vlastnost ocení každá žena, která trpí bolestivou menstruací. Konzumace aloe very spustí mechanismus, který bolest výrazně sníží.

4. Redukuje záněty

Protizánětlivé vlastnosti aloe vera jsou poměrně dobře známé. Požívá se například pro zmírnění zánětu tračníku a kloubních zánětů. Po aplikaci dochází ke zmírnění bolesti a k ústupu otoků. Což je důvod, proč se extrakt z rostliny objevuje v medikamentech stále častěji.

5. Pomáhá při dehydrataci

S chronickou dehydratací má problémy více než polovina populace. Tomu by mohla udělat přítrž právě aloe vera, která je plná vody. Hydratuje ještě lépe než samotná voda a mimo jiné obsahuje draslík. Svými vlastnostmi je plně srovnatelná s kokosovou vodou – stejně jako ona pomáhá balancovat tělní tekutiny.

Další úžasné účinky aloe vera

Vysoký obsah vody je přínosný pro dobré fungování ledvin. Aloe vera zároveň pomáhá s odplavováním odpadních látek a celkovou detoxikací. A aby toho nebylo málo, můžete po ní sáhnout také při zácpě.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Pravidelná konzumace aloe vera vede ke snížení cukru v krvi a hladiny cholesterolu. A protože je přirozeně alkalická, pomáhá neutralizovat pH krve. Pokud vám to nestačí, možná si rostlinu zamilujete jakožto účinný prostředek v prevenci proti rakovině. Nápoje i gel obsahují spoustu fytonutrientů a antioxidantů, které jsou zapotřebí pro správné fungování imunitního systému.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky