Jak správně pečovat o nehty

Adam Valový
2. května 2018
3 minuty čtení

Toužíte po dokonalém vzhledu a pravidelně navštěvujete vyhlášeného kadeřníka, stylistu i kosmetičku? Kupujete si značkové oblečení a luxusní parfémy? To všechno vám může napomoct k tomu, aby se za vámi muži ohlíželi, ovšem při bližší seznámení může překazit jedna zdánlivá maličkost – neupravené, špinavé nebo okousané nehty. Ty jsou podle známého rčení korunkou vašich rukou a proto byste měli náležitě dbát na jejich péči. Podle nehtů se totiž pozná pravá dáma.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Chcete mít zdravé nehty? Nezapomeňte na tyto doplňky

Předtím, než se pustíme do samotné péče, bychom měli nehtům dopřát dostatek potřebných látek, díky kterým se nebudou lámat a štěpit. Už naše maminky věděly, že proti lámavosti nehtů odjakživa pomáhal vápník, který je ve větším množství obsažen v zelenině, sezamových semenech a mléčných výrobcích. Pro zdravý růst nehtů jsou potřebné i vitaminy, které získáte nejen ze ovoce, ale i ryb, obilných klíčků, jater, vejcí a slunečnicových semínek. Jsou-li vaše nehty křehké, bledé a hrbolaté, trpíte nedostatkem železa, což spraví brokolice, špenát, ovesné vločky nebo oříšky

Jak pečovat o nehty v průběhu zimy

Během celého roku netrpí nehty tak jako v zimě. Podobně jako vlasy, si proto zaslouží zvýšenou pozornost. Předcházejte teplotnímu šoku a nezapomeňte si doma rukavice. Nezapomeňte ani na zvláčňující krémy a to nejlépe po každém umytí rukou. Zdravou barvu nehtům i rukám vrátí občasná masáž.

Pár tipů pro krásné nehty

Nehty si nikdy nekousejte. Pokud se svého zlozvyku nemůžete zbavit, pořiďte si v drogerii speciální roztok, který vám rozhodně nebude chutnat. Podobně vás neuspokojí ani chuť umělých nehtů, které si můžete v rámci prevence nalepit.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Své nehty hýčkejte a každý den masírujte a hydratujte kůži v jejich okolí.

Zkracování nehtů je jednodušší po koupeli – tehdy jsou nehty mnohem měkčí. Zkracujte je alespoň jednou za týden a stříhejte je do obloučku.

Při výkonu domácích prací a zahrádkaření nezapomeňte na ochranné rukavice.

Používejte odlakovač bez acetonu, který je k nehtům šetrnější.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky