Zdraví

Jak správně pečovat o nehty

Toužíte po dokonalém vzhledu a pravidelně navštěvujete vyhlášeného kadeřníka, stylistu i kosmetičku? Kupujete si značkové oblečení a luxusní parfémy? To všechno vám může napomoct k tomu, aby se za vámi muži ohlíželi, ovšem při bližší seznámení může překazit jedna zdánlivá maličkost – neupravené, špinavé nebo okousané nehty. Ty jsou podle známého rčení korunkou vašich rukou a proto byste měli náležitě dbát na jejich péči. Podle nehtů se totiž pozná pravá dáma.

Chcete mít zdravé nehty? Nezapomeňte na tyto doplňky

Předtím, než se pustíme do samotné péče, bychom měli nehtům dopřát dostatek potřebných látek, díky kterým se nebudou lámat a štěpit. Už naše maminky věděly, že proti lámavosti nehtů odjakživa pomáhal vápník, který je ve větším množství obsažen v zelenině, sezamových semenech a mléčných výrobcích. Pro zdravý růst nehtů jsou potřebné i vitaminy, které získáte nejen ze ovoce, ale i ryb, obilných klíčků, jater, vejcí a slunečnicových semínek. Jsou-li vaše nehty křehké, bledé a hrbolaté, trpíte nedostatkem železa, což spraví brokolice, špenát, ovesné vločky nebo oříšky

Jak pečovat o nehty v průběhu zimy

Během celého roku netrpí nehty tak jako v zimě. Podobně jako vlasy, si proto zaslouží zvýšenou pozornost. Předcházejte teplotnímu šoku a nezapomeňte si doma rukavice. Nezapomeňte ani na zvláčňující krémy a to nejlépe po každém umytí rukou. Zdravou barvu nehtům i rukám vrátí občasná masáž.

Pár tipů pro krásné nehty

Nehty si nikdy nekousejte. Pokud se svého zlozvyku nemůžete zbavit, pořiďte si v drogerii speciální roztok, který vám rozhodně nebude chutnat. Podobně vás neuspokojí ani chuť umělých nehtů, které si můžete v rámci prevence nalepit.

Své nehty hýčkejte a každý den masírujte a hydratujte kůži v jejich okolí.

Zkracování nehtů je jednodušší po koupeli – tehdy jsou nehty mnohem měkčí. Zkracujte je alespoň jednou za týden a stříhejte je do obloučku.

Při výkonu domácích prací a zahrádkaření nezapomeňte na ochranné rukavice.

Používejte odlakovač bez acetonu, který je k nehtům šetrnější.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články

2 komentářů

Přidat komentář