5 romantických míst v Amsterdamu

Adam Valový
18. ledna 2023
4 minuty čtení

Pokud hledáte romantické chvíle, navštivte Amsterdam, okouzlující a historické město Evropy. Nizozemské hlavní město známé svými amsterdamskými kanály, květinovými zahradami a restauracemi možná odvedou vaši pozornost od Paříže, Benátek, Říma a možná i Milána.

Aby byla vaše příští dovolená ještě romantičtější, přinášíme vám 5 romantických míst v Amsterdamu. Je to ideální místo pro vaši dovolenou. Je to oblíbená destinace, dobře známá a poskytne vám nezapomenutelné zážitky.

1. Rijksmuseum Amsterdam

Muzeum klasického umění je nejznámějším muzeem ve městě. Nabízí přehled o umělecké scéně v Nizozemsku. Zaměřuje se především na zlatý věk od roku 1600 do konce 1700. Amsterdam patří mezi nejbohatší města na celém světě, a to proto, že Rijksmuseum je největším muzeem v Amsterdamu, proto je nezbytné si rezervovat vstupenky do Rijksmusea, abyste se vyhnuli frontám u vstupu. Páry se mohou procházet četnými místnostmi a pozorovat úchvatné grafiky, obrazy a další starožitné předměty. Sbírka obsahuje obrazy od Rembrandta, Vermeera, van Dycka Jana Steena a mnoha dalších.

2. Van Goghovo muzeum

Pro milovníky umění patří mezi nejkrásnější místa v Amsterdamu několik muzeí. Návštěva muzea může být nezapomenutelným romantickým zážitkem.

Vstupenky do Van Goghova muzea doporučujeme rezervovat s dostatečným předstihem, abyste se vyhnuli čekání ve frontách. Muzeum se nachází pouze v Amsterdamu a je domovem nejrozsáhlejší sbírky obrazů Vincenta Van Gogha, které mu věnovali jeho bratři a příbuzní. Vy i vaši blízcí strávíte čas obdivováním slavných obrazů nizozemského umělce, jako jsou Jedlíci brambor (1885), Lebka kostlivce s hořící cigaretou (1886) a také Slunečnice (1889). Také si můžete prohlédnout skici, náčrty a upřímné dopisy popisující jeho tvorbu a osobní zápasy.

3. Prohlídka superpopulárních amsterdamských kanálů

Nejkrásnějším místem Amsterdamu jsou kanály, které jsou také jedním z hlavních důvodů, proč je každoročně navštíví miliony návštěvníků. Amsterdamské vodní cesty ze 17. století tvoří unikátní celek, který se skládá z více než 165 kanálů, které můžete navštívit na lodi.

Všechny jsou velmi přívětivé. Nejznámější z nich je však Prinsengracht (Knížecí kanál) v Amsterdamu, kde si můžete prohlédnout fascinující amsterdamské hausbóty.

Přemýšlejte o tom. Není důvod, proč nenavštívit kanály. Nejlepší a nejunikátnější způsob, jak si prohlédnout město, je po vodě.

4. Procházka po Jordaanu

Jordaan je nejkrásnější a nejlidnatější čtvrť ve městě a patří mezi nejromantičtější místa v Amsterdamu. Projeďte se po ní na kole a prohlédněte si některé z úzkých uliček s půvabnými budovami, v nichž se nacházejí obchody se starožitnostmi a umělecké galerie, stejně jako zahrádky ve vnitroblocích a bary a restaurace.

Dalšími zajímavostmi Jordaanu jsou Woonboots Museum, což je plovoucí muzeum, které je se zaměřením na hausbóty, a také fascinující Amsterdam Cheese Museum a rušné otevřené trhy Lindengracht (prodej místních produktů, ovoce, zeleniny, květin a piknikových předmětů každou sobotu v časných ranních hodinách).

5. Odpočiňte si a stravte intimní chvíle ve Vondelparku

Vondelpark je nejúžasnější amsterdamský park a jedna z nejznámějších památek města, podobně jako newyorský Central Park, a zároveň jedno z nejromantičtějších míst v Amsterdamu.

Každoročně sem zavítá přibližně 10 milionů lidí, aby se zde pobavili s přáteli a rodinou.

Piknik nebo procházka s milovanou osobou patří v tomto parku k nejlepším romantickým zážitkům v Amsterdamu. Prozkoumejte rozlehlou zelenou plochu a projděte si svěží trávníky, jezírka, cestičky a dětská hřiště. Na četných hřištích a piknikových místech v parku se scházejí páry, turisté i rodiny.

Odpočiňte si na trávníku, relaxujte u rybníka a užívejte si klidu. V létě si užijte nekonečnou atmosféru večírků v Openluchttheater, venkovním divadle umístěném na ploše uprostřed.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky