6 důvodů, proč Američani nedají dopustit na dovolenou v Evropě

Adam Valový
13. března 2018
3 minuty čtení

Plánujete letošní dovolenou a rádi byste, aby byla co nejexotičtější? Jenomže ani exotika nezaručí, že dovolená bude stát za to. Mnohem lepší zážitky možná čekají poměrně nedaleko za hranicemi naší malé země. Evropa patří k nejoblíbenějším turistickým cílům, a to rozhodně ne náhodou. Bez ohledu na to, zda toužíte po zábavě, prohlídce pamětihodností nebo zážitcích úplně jiného charakteru, měli byste cestování po Evropě zvážit. Kde jinde můžete procestovat desítky zemí za jediný měsíc a poznat spoust odlišných kultur? Přesvědčí vás následujících 6 důvodů.

1. Objevíte historii

Evropská civilizace se začala rozvíjet před více než 2000 lety. Díky tomu je v Evropě nespočet pamětihodností a jedinečných míst, která stojí za návštěvu. Muzea, úžasné stavby, umění… to vše čeká jen na vás!

2. Vynikající kuchyně

Dalším důvodem pro návštěvu evropských zemí je jídlo. Belgické pivo, francouzský sýr, italská pizza… Dalo by se pokračovat do nekonečna, neboť každá země má své jedinečné pochoutky, které musíte ochutnat.

3. Nádherné scenérie

Evropa je atraktivní destinace a nabízí sněhem zakryté hory i zlaté pláže – to vše lze vidět během jediného výletu. Užijete si nespočet pohledů, ze kterých vám doslova spadne čelist. Neuvěříte, jaké krásy se skrývají za humny.
[hana-code-insert name=’article‘ /]

4. Bezkonkurenční prostředí pro milovníky umění

Evropa je perfektní destinace pro každého, kdo se rád kochá uměním všeho druhu. Divadla, muzea, galerie… Nikde jinde nenajdete tolik umění na tak malé ploše, jako v evropských velkoměstech.

5. Skvělé místo pro nakupování

Kdo miluje nakupování, bude se mu v evropských metropolích líbit ještě více. Na své si však nepřijdou pouze milovníci luxusu, ale také lovci nízkých cen. Kromě velkých nákupních center jsou evropská města plná kouzelných menších obchůdků.
[hana-code-insert name=’dole‘ /]

6. Obrovské slavnosti a festivaly

Evropa je známá tím, že neustále něco slaví. Každá země má své specifické svátky, během kterých se v ulicích konají úžasné slavnosti. Ty samozřejmě souvisí i s dobrým jídlem a pitím, ale také skvělou zábavou a kulturními zážitky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky