6 nejlepších nápadů na vylepšení vaší zahrady

Adam Valový
22. ledna 2023
5 minut čtení

Pokud má váš dům dvorek, je načase, abyste ho vylepšili. K čemu by vám byl dvorek, kdybyste ho nehodlali maximálně využít? Vylepšení dvorku je obzvláště důležité, pokud máte malé děti, aby se mohly bavit venku.

Léto je za dveřmi, a proto nikdy nebyl lepší čas začít na své zahradě pracovat. Pokud začnete nyní, můžete vše dokončit do vrcholu léta a pak si to budete mít kde užít.

V tomto příspěvku se dozvíte o šesti způsobech, jak vylepšit svůj dvorek:

Venkovní kuchyně

Pokud je vaše zahrada dostatečně velká, proč si nepostavit venkovní kuchyni? Venkovní kuchyně je skvělým doplňkem vašeho domu, protože vám poskytne místo, kde můžete grilovat a pořádat večírky. Možná jste na internetu viděli inzeráty profesionálů na výstavbu venkovních kuchyní, ale je zcela možné postavit si vlastní.

Venkovní kuchyně typu „udělej si sám“ není jen skvělým místem pro posezení, ale také skvělým projektem. Pokud toho nemáte moc na práci, bude pro vás stavba vlastní venkovní kuchyně zábavou.

Pokud se chystáte stavět velmi velkou, pak je dobré si přizvat pomoc. Pokud nemáte žádné stavební znalosti a nemáte čas stavět sami, pak si samozřejmě můžete najmout profesionála, který to udělá za vás. Měli byste však vědět, že profesionální stavitelé venkovních kuchyní si účtují hodně peněz.  

Ohniště

Pokud se chystáte postavit venkovní kuchyni, proč neinstalovat také ohniště? Ohniště je otvor v zemi, který slouží k rozdělávání ohně. Tato ohniště mohou být skvělým doplňkem vaší zahrady, protože vám a vaší rodině poskytnou místo, kde můžete posedět a popovídat si. Můžete je používat za chladných letních nocí, a dokonce i v zimě.

Dbejte na to, abyste ohniště postavili bezpečně. Můžete si koupit snadno sestavitelné sady. Pokud si jednu z nich koupíte, postupujte podle pokynů výrobce. Nesprávně postavené ohniště může být velmi nebezpečné.

Výřivka

Kromě vybudování ohniště můžete na zahradě instalovat vířivku. Vířivky nejsou levné, ale je s nimi spousta zábavy. Pokud nemáte peníze na koupi a instalaci pořádné vířivky, můžete si pořídit snadno sestavitelnou sadu venkovní vířivky. Tyto vířivky bývají vyrobeny z plastu nebo kovu a lze je nastavit pomocí vodního čerpadla.

Jejich nevýhodou je, že nejsou příliš odolné a mohou se velmi rychle zničit. O vířivku se musíte dobře starat, zejména pokud se jedná o snadno sestavitelnou vířivku, protože někdy rezaví. Pokud máte dostatek místa, můžete si vybudovat místnost s vířivkou.

Hrací sada

Pokud máte děti, je herní sestava skvělou investicí. Investice do hrací sestavy a její umístění na zahradě může vašim dětem poskytnout prostor pro vyžití.

Během pandemie COVID-19 byly rodiny nuceny být doma a nesměly chodit do veřejných parků nebo trávit čas venku. Ti, kteří měli zahrady, si během pandemie najednou přáli, aby jich měli více. Chcete-li své děti v případě další pandemie zabavit, investujte do venkovní herní sestavy s houpačkami a skluzavkou.

Terénní úpravy

Pokud chcete ze své zahrady vytěžit maximum, zkuste ji upravit. Terénní úpravy jsou skvělým způsobem, jak zlepšit vzhled zahrady a udělat z ní příjemnější místo. Pokud nemáte se zahradničením zkušenosti, pak je pravděpodobně nejlepší najmout si profesionálního zahradníka, který zahradu upraví za vás.

Pokusy o terénní úpravy, když nemáte zkušenosti a nevíte, co děláte, mohou skončit katastrofou. Může se stát, že zahradu nakonec zpustnete. Kromě terénních úprav zvažte i výsadbu stromů, květin, keřů a dalších rostlin.

Letní dům

Letní domek je skvělým doplňkem vaší zahrady, pokud máte prostor. Letní domky se tradičně používají jako místa k posezení a pití čaje za dlouhých letních dnů. Nemusíte je však k tomuto účelu využívat jen vy. Někteří lidé staví letní domky a používají je jako kanceláře, jiní je využívají jako venkovní jídelny.

Letní domky se snadno montují a obvykle se dodávají v praktických stavebnicích. Jakmile si letní domek postavíte, ujistěte se, že se o něj staráte, a snažte se ho nepoužívat jako kůlnu.

Pokud máte zahradu, můžete s ní udělat spoustu věcí. Jaký má smysl nechat svůj dvorek nevyužitý? Většinu návrhů uvedených v tomto příspěvku lze snadno realizovat, některé z nich za velmi nízké finanční náklady.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky