Zdraví

9 zdravých potravin s nízkým obsahem kalorií: Které to jsou?

Kalorie dodávají tělu energii během odpočinku, psychické aktivita a trávení. Pokud jste se z nějakého důvodu rozhodli pro snížení kalorického příjmu, měli byste si na seznam vhodných potravin přidat následující ovoce a zeleninu. Kromě toho, že vás zasytí a dobře chutná, obsahuje zanedbatelné množství kalorií.

Jablka

Na 125 gramů jablka připadá pouze 57 kalorií a 3 gramy vlákniny. A protože tělo musí kalorie spálit, aby jablka strávilo, čistý kalorický příjem je samozřejmě ještě nižší.

Rukola

Z rukoly si můžete bez obav udělat salát, protože na 10 gramů připadají pouhé 3 kalorie. Navíc obsahuje vitamin K, vápník, draslík a foláty.

Řepa

Řepa snižuje tlak, obsahuje množství důležitých látek a zároveň je nízkokalorická. Ve 136 gramech se nachází pouze 59 kalorií a 13 % doporučené denní dávky draslíku.

Brokolice

Brokolice patří k nejvýživnější zelenině a mimo jiné pomáhá při boji s rakovinou. Na 91 gramů připadá pouze 31 kalorií a 100 % denní doporučené dávky vitamínu C.

Mrkev

Mrkev je bohatá na beta-karoten, který tělo mění na vitamín A. Můžete si jí dát kolik chcete, protože 128 gramů mrkve má pouze 53 kalorií.

Okurka

Dokážete si představit léto bez okurek? Vzhledem k tomu, že jejich podstatnou část tvoří voda, vás zřejmě nízký obsah kalorií nepřekvapí. Pro jistotu však připomínáme, že na 52 gramů okurky jich připadá pouze 8.

Grapefruit

Grapefruity patří k nejchutnějším a nejvýživnějším citrusovým plodům. Snižují hladinu cholesterolu a zlepšují funkci metabolismu. A jsou nízkokalorické – mají pouze 52 kalorií na 123 gramů ovoce.

Houby

Pokud si rádi dopřáváte houby, vězte, že ani v jejich případě nemusíte mít strach z vysokého příjmu kalorií. Na 70 gramů jich připadá pouze 15.

Papája

Milovníci exotického ovoce jistě přivítají, že papája – ovoce s vysokým obsahem vitamínu A a zdroj draslíku – obsahuje pouze 55 kalorií na 140 gramů.

Další články

Ostropestřec s artyčokem jsou sehraná dvojka

Vyřešte alopecii, kouty či kolečko jednou provždy!

Neobyčejná slunečnicová semínka: Jejich zdravotní přínos vás dostane!

Musíte vidět: Strhané tváře amerických prezidentů ke konci funkčního období

Hubnutí je věčné téma. Jak to KONEČNĚ ZVLÁDNOUT?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *