Zdraví

9 zdravých potravin s nízkým obsahem kalorií: Které to jsou?

Kalorie dodávají tělu energii během odpočinku, psychické aktivita a trávení. Pokud jste se z nějakého důvodu rozhodli pro snížení kalorického příjmu, měli byste si na seznam vhodných potravin přidat následující ovoce a zeleninu. Kromě toho, že vás zasytí a dobře chutná, obsahuje zanedbatelné množství kalorií.

Jablka

Na 125 gramů jablka připadá pouze 57 kalorií a 3 gramy vlákniny. A protože tělo musí kalorie spálit, aby jablka strávilo, čistý kalorický příjem je samozřejmě ještě nižší.

Rukola

Z rukoly si můžete bez obav udělat salát, protože na 10 gramů připadají pouhé 3 kalorie. Navíc obsahuje vitamin K, vápník, draslík a foláty.

Řepa

Řepa snižuje tlak, obsahuje množství důležitých látek a zároveň je nízkokalorická. Ve 136 gramech se nachází pouze 59 kalorií a 13 % doporučené denní dávky draslíku.

Brokolice

Brokolice patří k nejvýživnější zelenině a mimo jiné pomáhá při boji s rakovinou. Na 91 gramů připadá pouze 31 kalorií a 100 % denní doporučené dávky vitamínu C.

Mrkev

Mrkev je bohatá na beta-karoten, který tělo mění na vitamín A. Můžete si jí dát kolik chcete, protože 128 gramů mrkve má pouze 53 kalorií.

Okurka

Dokážete si představit léto bez okurek? Vzhledem k tomu, že jejich podstatnou část tvoří voda, vás zřejmě nízký obsah kalorií nepřekvapí. Pro jistotu však připomínáme, že na 52 gramů okurky jich připadá pouze 8.

Grapefruit

Grapefruity patří k nejchutnějším a nejvýživnějším citrusovým plodům. Snižují hladinu cholesterolu a zlepšují funkci metabolismu. A jsou nízkokalorické – mají pouze 52 kalorií na 123 gramů ovoce.

Houby

Pokud si rádi dopřáváte houby, vězte, že ani v jejich případě nemusíte mít strach z vysokého příjmu kalorií. Na 70 gramů jich připadá pouze 15.

Papája

Milovníci exotického ovoce jistě přivítají, že papája – ovoce s vysokým obsahem vitamínu A a zdroj draslíku – obsahuje pouze 55 kalorií na 140 gramů.

Další články

Mateřídouška: Malá bylina s velkými výhodami pro zdraví

Zelený zázrak: Máta peprná a její pozitivní vliv na vaše tělo

Majoránka: Koření s pozitivním vlivem na zdraví

Dopady prudkých změn počasí na naše fyzické zdraví

Dlouhodobý stres a jeho negativní dopady na zdraví: Když duše a tělo trpí

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *