Aku vrtačka: Šikovný pomocník do každé dílny

Adam Valový
26. ledna 2023
3 minuty čtení

Pokud si rádi opravujete nábytek v domácí dílně, případně se dokonce pouštíte do výroby nových kousků, které pak najdou uplatnění ve vaší domácnosti, nepochybně máte k dispozici celou sadu nejrůznějšího nářadí. Chybět by v ní neměly ani vrtačky všech druhů. Pakliže vám nějaká z nich doslouží a musíte si pořídit novou, uvažujte nad nákupem aku přístroje. Může být totiž velmi zajímavou alternativou ke klasickým vrtačkám s přípojkou do elektrické sítě.

Co je aku vrtačka a jaké jsou její přednosti?

Pod pojmem aku vrtačka si lze představit přístroj, který funguje díky instalované baterii, tedy takzvanému akumulátoru. Stačí jednou za čas provést dobíjení, obvykle tuto záležitost nemusíte řešit klidně i několik dní, záleží samozřejmě na četnosti prací. Výdrž akumulátoru na jedno nabití ovlivňuje jeho kapacita. Na tento údaj byste se tudíž při výběru nové aku vrtačky měli zaměřit především.

Velkou výhodou aku vrtaček je fakt, že se s nimi můžete pohybovat po dílně a ve venkovním prostředí bez omezení. Nejste limitováni délkou kabelu, který by vedl k zásuvce, jako je tomu u klasických přístrojů.

Poměrně důležitým parametrem je u aku vrtačky počet otáček, který dokáže přístroj vyvinout. Když vás zajímá především cena, vizte aku vrtačka cena, pak se u nejlevnějších modelů budete muset spokojit s tím, že jsou schopny provést za minutu třeba jen 500 otáček. Výkonnější modely přitom hravě zvládnou 1000 otáček, ba dokonce i dvojnásobek této hodnoty. U vybraných modelů si můžete počet otáček samozřejmě regulovat dle potřeby a náročnosti právě prováděné práce.

Prodejce

Aku vrtačky všech možných druhů jsou k dostání u společnosti Šimek Proficentrum, která provozuje internetový obchod simek.eu. Firma na trhu působí již téměř 30 let, přičemž se po celou dobu zaměřuje na zboží pro truhláře a obecně dřevozpracující průmysl.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky