Bytový design

Altány a pergoly představují oblíbené doplňky zahrad

Pokud vám na zahradě chybí posezení, měli byste se poohlédnout po nějakém moderním řešení. Velice oblíbené jsou v současné době altány a pergoly, které do prostředí zahrad dokonale zapadají. Vybrat si navíc můžete z nepřeberného množství variant i velikostí. V následujících řádcích vám představíme podrobnější informace o jednotlivých možnostech.

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že altány a pergoly představují nejčastější dřevěné stavby, které se objevují na českých zahradách. Ostatně není se čemu divit, jsou jednoduché, ale zároveň i krásné. Zručný kutil si navíc takový přístřešek postaví i sám.

Pergoly

Jako první se nabízí pergoly, které mohou sice stát samostatně, ovšem většinou se stavba ukotví ke stěně domu. Vznikne působivá terasa, jež může být zastřešená i bez zastřešení, nicméně většina výrobců se zaměřuje na pergoly zastřešené, o něž je větší zájem. Zastřešení bývá řešeno polykarbonátem, což je průsvitný plast, případně sklolaminátem.

Co se tvaru pergoly týče, je pouze na vás, o jaký máte zájem. Z praktického hlediska jsou oblíbené zejména čtvercové a obdélníkové alternativy, ale nejsou výjimkou ani atypické tvary.

Altány

Další zahradní stavbou je altán. S altány se setkáte zejména v zámeckých zahradách. Jsou honosné a elegantní, někdy doslova umělecká díla. Altán je zastřešená dřevěná stavba, po jejímž obvodu bývá zábradlí, někdy disponuje i okny.

Mezi další dřevěná stavení patří zahradní domky, jež často slouží jako domky na nářadí. Větší verze se využívají i jako letní pokoj hostů, případně jako chaty. Jsou tedy vhodné i k přespání. Pro náročnější jedince jsou připraveny sauny. Umisťují se také na zahradu, nejlépe k bazénu, abyste se mohli rovnou zchladit.

Jestliže hledáte prodejce a výrobce zahradních domků, altánů a pergol či saun, podívejte se do nabídky firmy HEROLD – Dětský svět a zahrada.

Další články

Efektivní vybavení pracovny: Tvorba produktivního pracovního prostředí

Jak správně vybrat závěs do okna: Praktické tipy a rady

Nepodceňujte roli bytového textilu!

Interiérové studio vám pomůže vytvořit snovou kuchyň na míru

Nové hotové záclony a závěsy rychle změní váš interiér k lepšímu

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *