Máte pro svého mazlíka dobrého veterináře? Měli byste!

Adam Valový
20. srpna 2020
3 minuty čtení

Veterinář je pro vašeho domácího mazlíčka, a je jedno, zda se jedná o psa, kočku, králíka, morče nebo fretku, stejně důležitou osobou, jako praktický lékař pro vás. K němu chodíte na preventivní zdravotní prohlídky, očkování a pak samozřejmě, když vás něco bolí. A on vás v lepším případě bolestí zbaví. Nebo odkáže na specialistu. A to samé byste měli očekávat i od veterináře.

I zvířátka někdy něco bolí

Zvířátka jsou na nemoci náchylná v podstatě stejně jako lidé. Vždyť je napadají i stejné choroby. A nevyhýbají se jim ani ty vážnější, jako jsou rakovina či cukrovka. Zvířátka ale také trpí nadváhou, obezitou a s nimi souvisejícími bolestmi kloubů. Problémem je, že zvíře si nikdy neřekne, co ho bolí. Poznat, že není v pořádku, tak v podstatě je na jeho páníčkovi. Varující je odmítání potravy a tekutin, ale také jakékoliv změny chování, problémy při chůzi, výrůstky na těle, změna v konzistenci stolice a podobně.

Veterináře vybírejte pečlivě

Stanovení diagnózy a nasazení vhodné léčby však už je na veterináři. Ten by tak měl být zkušený, s dostatečnou praxí a dostupný. Se zvířaty to musí umět a jeho ordinace by se v ideálním případě měla nacházet poblíž vašeho bydliště. To oceníte především při akutních případech, kdy jde o čas.

Dejte na reference, hledejte na internetu

Na veterináře vás může upozornit třeba soused. Má dobré zkušenosti s konkrétním veterinářem? Vezměte si na něj kontakt. Nápomocen vám však může být i internet. Do vyhledávače zadejte například pojem veterina Praha (či jakékoliv jiné místo) a vyberte co nejbližší veterinární kliniku či ordinaci.

Veterinární ordinace, nebo klinika?

Veterinární kliniky jsou samozřejmě lepší, protože bývají lépe vybaveny, a mohou tak provádět i náročnější zákroky. Jako například pražská klinika Metropolvet (na internetu hledejte pod odkazem Praha – veterinární klinika) poskytující komplexní péči pro malá zvířata, tedy kočky, psy, králíky, fretky a další drobná zvířata. Ta dokonce disponuje vlastní laboratoří, což jí umožňuje provádět zákroky, které malí veterináři nezvládají. A tím ztrácejí čas, což někdy pro zvířátko může být fatální. A tomu rozhodně chcete zabránit.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky