Příroda a zvířata

Máte pro svého mazlíka dobrého veterináře? Měli byste!

Veterinář je pro vašeho domácího mazlíčka, a je jedno, zda se jedná o psa, kočku, králíka, morče nebo fretku, stejně důležitou osobou, jako praktický lékař pro vás. K němu chodíte na preventivní zdravotní prohlídky, očkování a pak samozřejmě, když vás něco bolí. A on vás v lepším případě bolestí zbaví. Nebo odkáže na specialistu. A to samé byste měli očekávat i od veterináře.

I zvířátka někdy něco bolí

Zvířátka jsou na nemoci náchylná v podstatě stejně jako lidé. Vždyť je napadají i stejné choroby. A nevyhýbají se jim ani ty vážnější, jako jsou rakovina či cukrovka. Zvířátka ale také trpí nadváhou, obezitou a s nimi souvisejícími bolestmi kloubů. Problémem je, že zvíře si nikdy neřekne, co ho bolí. Poznat, že není v pořádku, tak v podstatě je na jeho páníčkovi. Varující je odmítání potravy a tekutin, ale také jakékoliv změny chování, problémy při chůzi, výrůstky na těle, změna v konzistenci stolice a podobně.

Veterináře vybírejte pečlivě

Stanovení diagnózy a nasazení vhodné léčby však už je na veterináři. Ten by tak měl být zkušený, s dostatečnou praxí a dostupný. Se zvířaty to musí umět a jeho ordinace by se v ideálním případě měla nacházet poblíž vašeho bydliště. To oceníte především při akutních případech, kdy jde o čas.

Dejte na reference, hledejte na internetu

Na veterináře vás může upozornit třeba soused. Má dobré zkušenosti s konkrétním veterinářem? Vezměte si na něj kontakt. Nápomocen vám však může být i internet. Do vyhledávače zadejte například pojem veterina Praha (či jakékoliv jiné místo) a vyberte co nejbližší veterinární kliniku či ordinaci.

Veterinární ordinace, nebo klinika?

Veterinární kliniky jsou samozřejmě lepší, protože bývají lépe vybaveny, a mohou tak provádět i náročnější zákroky. Jako například pražská klinika Metropolvet (na internetu hledejte pod odkazem Praha – veterinární klinika) poskytující komplexní péči pro malá zvířata, tedy kočky, psy, králíky, fretky a další drobná zvířata. Ta dokonce disponuje vlastní laboratoří, což jí umožňuje provádět zákroky, které malí veterináři nezvládají. A tím ztrácejí čas, což někdy pro zvířátko může být fatální. A tomu rozhodně chcete zabránit.

Další články

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Proč moje kočka slintá?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *