Ani kvalitní programy nemusí být za všech okolností drahé

Lenka Němcová
22. června 2022
2 minuty čtení

Ani kvalitní programy nemusí být za všech okolností drahé

Počítač má dnes doma skoro každý, nicméně ani ten nejslabší kousek by nemohl dobře fungovat bez patřičné softwarové podpory. A takový software stojí často nekřesťanské peníze. Naštěstí se i na něm dá docela dobře ušetřit.

Programy zdarma někdy stačí

Je potřeba se zmínit o tom, že za jistých příznivých okolností není potřeba za programy zaplatit ani korunu a samozřejmě přitom neporušit zákon. Existuje totiž celá řada free verzí, které jsou i dostatečně kvalitní na to, aby dokázaly konkurovat placené konkurenci. Hodně však záleží na potřebách konkrétních uživatelů.

Lidé, jež mají počítač víceméně pouze pro občasné procházení internetových stránek, případně pro sledování filmů, si skutečně mohou vystačit s volně šiřitelným softwarem.

Ovšem kdo na počítači pracuje, většinou k tomu potřebuje mít k dispozici to nejlepší na trhu, třeba Microsoft 365 pro jednotlivce a nemůže se spokojit pouze s druhořadou náhradou.

Druhotná licence je legální

Office 365 pro rodiny i jednotlivce však není nutné kupovat za stejnou cenu, co stojí u Microsoftu. Tento druh programu se dá sehnat i levněji, dokonce několikanásobně. Stačí si koupit jeho druhotnou licenci.

Jedná se v podstatě o licenci k programu, jenž již není nadále aktivní. V případě kancelářských balíků se většinou jedná o pozůstatky z počítačů velkých korporací, které se vyřazují hromadně. Po nich však zůstává funkční aktivační klíč, který se dá i dle našich zákonů použít znovu. A tento aktivační klíč je možné si pořídit právě v rámci druhotné licence.

Nejde o nic složitého. Zákazník si objedná program, prodejce mu obratem po zaplacení pošle klíč, kterým se dá program aktivovat a následně volně používat. V tomto oboru se samozřejmě pohybuje mimo jiné i celá řada podvodníků, a proto je dobré nakupovat jen u prověřených obchodníků.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky