Nezařazené

Arganová kosmetika Marocký poklad

Přírodní kosmetika se v posledních letech dostává do popředí a na trhu se pravidelně objevují nové produkty s bezkonkurenčními vlastnostmi. Velmi pozitivní ohlasy sklidila arganová kosmetika, která je založena na bázi arganového oleje. Jde o olej rostlinného původu, který se získává lisováním plodů argánie trnité. Setkáte se s ním pod názvem Argania Spinosa kernel oil, případně hydrogenový olej z jader argánie trnité. Nejde však o horkou novinku – arganový olej patří mezi tradiční složky marocké kuchyně.

Nejvzácnější olej v kosmetickém průmyslu

argan

Arganový olej je jeden z nejvzácnějších olejů vůbec. Argánie se vyskytuje jen ve velmi málo oblastech, nejčastěji v polopouštích, kde jako přirozená bariéra zabraňuje desertifikaci. Kdysi hojně rozšířená rostlina (rostla v celé severní Africe) je nyní ohrožena a vztahuje se na ni ochrana UNESCO. A to je hlavní důvod, proč je cena arganové kosmeticky poměrně vysoká.

Unikátní složení arganové kosmetiky

Arganový olej je bohatý na karoten, tokoferoly, vitamíny A,E a F a esenciální mastné kyseliny, což ho nepřímo předurčuje právě pro využití v kosmetickém průmyslu. Vitamín A podporuje oběhový cévní systém a vitamín E slouží jako prevence proti zánětům a antioxidant, který chrání buňky před nebezpečným UV zářením a zabraňuje jejich předčasnému stárnutí. Tomu napomáhá také vitamín F, který hydratuje pokožku a tokofenroly. Ty pokožku a vlasy chrání před volnými radikály.

K čemu se arganová kosmetika využívá?

Arganová kosmetika se díky svým vlastnostem využívá v rámci léčby kožních onemocnění, akné, ekzémů, ale také popálenin. Nedají na ni dopustit ani lidé, kteří trpí nepříjemným svěděním vlasové pokožky. Arganový olej snižuje její suchost a vlasy jsou po něm lesklejší, hebčí a působí zdravějším dojmem.
A které přípravky s obsahem arganového oleje můžete využívat i vy? Ve specializovaných prodejnách narazíte na vlasové šampony a kondicinonéry, tělová mléka, celodenní a noční hydratační krémy, bahenní masky, sprchové gely a oleje.

arganový olej

Štítky

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články