Seriály

Česko a pervitin: Vězení Bory se kvůli drogám dostalo až do dokumentárního cyklu na Netflixu

INSIDE THE WORLD’S TOUGHEST PRISONS. Host Raphael Rowe from episode 702 of INSIDE THE WORLD’S TOUGHEST PRISONS. Cr. Courtesy of Netflix/© 2023 Netflix, Inc.

Pervitin a plzeňská věznice Bory, to jsou hlavní témata prvního dílu nové série dokumentárního seriálu z dílny Netflixu, která diváka zavede do nejtvrdších věznic světa. Úvodní díl této série, který je věnován právě české věznici Plzeň-Bory, slibuje divákům nejen pohled do těžkého života za mřížemi, ale také několik nových prvků, které dříve v podobných dokumentech nebyly vidět.

Přestože je věznice Bory největším vězeňským zařízením v České republice, na světovém filmovém plátně dosud zůstávala spíše v anonymitě. Netflix ji však vybral jako vhodné místo pro první díl své nové série o tvrdých věznicích, a to s dobře známým reportérem Raphaelem Roweem (ten si mimo jiné sám odseděl 12 let – byl neprávem odsouzen za vraždu a loupežná přepadení) v roli průvodce.

Zajímavým prvkem tohoto dílu je využití dronu k zachycení nejen vnějšího prostředí věznice, ale i jejího nitra. Toto je poprvé, kdy se v rámci této dokumentární série použije dronová technologie, což slibuje zcela nový pohled na život vězňů.

Hlavním tématem, které se v dokumentu prolíná, je rozšířené užívání pervitinu v České republice. Země je známa jako největší producent tohoto nelegálního stimulantu v Evropě, a toto se musí zákonitě projevit i ve vězeňském prostředí. Vězni, kteří se dostanou za mříže, mají stále přístup k drogám, a proto je nezbytné zajistit, aby se drogy nedostaly do věznice.

Zajímavou podívanou slibuje i tento dokument od TV Barrandov.

Dokument zachycuje úsilí strážců, kteří spolupracují se speciálně vyškolenými psy na vyhledávání drog. Jejich úkolem je neustále monitorovat situaci a zabraňovat zneužívání drog mezi vězni.

I když dokument zachycuje realitu vězeňského prostředí, zástupce ředitele plzeňské věznice Martin Černý zdůrazňuje, že Netflix tento díl vnímá jako reality-show a nikoli jako dokument o stavu českého vězeňství. Tvůrci seriálu měli jasnou představu o tom, kam se jejich pořad ubírá, a vězeňská služba měla minimální možnost do konceptu zasahovat.

Série o nejtvrdších věznicích světa slibuje nejen fascinující pohled do uzavřeného světa, ale také klade otázky naší společnosti týkající se trestní politiky, drogové problematiky a péče o trestance. Premiéra dílu o věznici Plzeň-Bory se na Netflixu objeví 15.9.

Další články

Všechno hned: Netflix uvede nástupce Sexuální výchovy a Srdcerváčů

Netflix šokuje: Dokumentární série Husté mraky bez obalu o vedlejších účincích vapování

Sexuální výchova: Proč skončila už po čtvrté sérii? Známe pravý důvod!

Příběh banditů: Povedená akce, kterou jste možná na Netflixu přehlédli

Eliška a Damián: Stojí snad za projektem stojí Kazma?!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *