Cestujte levněji a nebojte se práce v zahraničí

Adam Valový
21. června 2019
5 minut čtení

Patříte-li mezi cestovatelské duše, kteří neradi dlouho setrvávají na jednom místě, protože vás více přitahuje, objevovat a poznávat stále něco nového. Máme tu pro vás inspiraci, jak si cestování co nejvíce užít s prakticky minimálními náklady a ještě si připravit půdu pro osobní rozvoj a budoucnost.

Při cestování s úsporou nákladů si ujasněte cíl

Předesíláme, že tento způsob čerpání cestovatelských zkušeností se více hodí pro nezadané nebo jako odvážné dobrodružství pro páry. Věřte, že vztah prověříte dokonale. Především zjistíte, jestli se umíte vzájemně podpořit, shodnout se na důležitých rozhodnutích a vytvořit si pohodu i v nepohodlí. Ne, že bychom diskriminovali rodiny s dětmi, ale chce to mnohem důkladnější plán a pohodlný karavan, který vám bude poskytovat spolehlivé zázemí za všech okolností.

Spojte kariéru a cestování v jedno

Jestli máte v životě jasno, kam vás srdce táhne a chcete se, mimo jiné, porozhlédnout, jak to chodí ve vašem oboru jinde, zjistěte si možnosti pracovních či studijních stáží a kurzů. U firem s mezinárodním přesahem je poměrně běžné, že vás mohou vyslat načerpat zkušenosti do spolupracujících zemí. Pobyt tam máte kompletně hrazen, poznáte nové lidi, máte možnost rozvíjet kontakty a učit se věci jinak, než jste byli zvyklí. Příjemným bonusem je, když za tamní práci dostáváte odměnu v jejich měně. Čas na cestování a poznávání kultury bude určitě také, ani doma přece nepracujete pořád.

Spojení cestování a kariéry je atraktivní. Poznáte světa vyděláte peníze!

Ukažte co ve vás je a staňte se dobrovolníkem

Rádi byste zažili životní změnu a spojili cestování se zábavou u něčeho smysluplného? Vyberte si místo pobytu a zkuste nabídku dobrovolnických služeb. V praxi to probíhá tak, že vykonáváte určitou činnost pouze za ubytování a stravu, případně dopravu tam a zpět. To základní tak máte zajištěno a ve volném čase můžete podnikat výlety, poznávat krajany a užívat si, že jste aspoň částečně vypadli ze systému: „Dělám něco hlavně pro peníze.“

Život na farmě vás zklidní

S prací na farmě máte dvě možnosti, a to pracovat jako dobrovolník nebo mít plnohodnotnou brigádu např. formou sběru ovoce. Dobrovolníci vykonávají práci zdarma pouze několik hodin denně za bydlení a stravu. Dá se to považovat za zážitkové zdravou dovolenou. Prostředí mohou po čase i změnit a přesunout na jinou farmu ve stejné zemi. Brigáda samozřejmě tak časově benevolentní není, díky ní však získáte prostředky na další cestování.

Zahraniční pracovní pozice, ve kterých snadno najdete uplatnění

Kdybyste hledali tutovku mezi posty, kde stále hledají pracovníky a spolehlivě se tak můžete přidat do týmu. Zamyslete se, která z nich vás láká nebo vám nejvíce vyhovuje. Cestování poskytuje ideální příležitost, vyzkoušet si to, co jste vždycky chtěli.

Au pair či chůva – nejlépe domluvit se předem přes osvědčeno agenturu, bývá zde věkové rozmezí a je dobré prokázat zkušenost se staráním se o děti.

Barman nebo servírka – pozice, na kterých se lidé mění a hledají stále, tudíž je to spíše o komunikaci při osobním kontaktu přímo na místě

Jazykový lektor – nabídněte se přes agenturu na nějaký pořádaný kurz

Pomocná síla na farmě – agentury nabízejí velké množství nabídek

Turistický průvodce – musí mít velké charisma a být výřečný, což se pozná jen osobně.

Instruktor sezónních vodních či zimních sportů – domluva je možná předem i přímo na místě. Nezapomeňte na osvědčení, která vás k výuce opravňují.

Tvůrce animačních programů pro děti i dospělé – nabídky běžně naleznete na webech poskytujících práci v zahraničí.

Pokud vám nevadí péče o děti, vyzkoušejte si práci au-pair!

Nevšední zážitky a zajímavá zkušenost v jednom

Náklady na cestování vám vždy sníží spolujízda, sdílené městské dopravní prostředky a pěší chůze. Zajímavé zážitky jistě poskytne také tzv. couchsurfing. Neboli přespání zdarma u někoho za to že mu s něčím doma vypomůžete nebo uvaříte. Existují také možnosti starat se někomu o dům a hlídat při tom domácího mazlíčka.

Nezapomeňte si psát blog!

Osobní blog se všemi získanými zkušenostmi bude vaším deníkem a zároveň může výrazně usnadnit cestování všem dalším dobrodruhům. A možná právě psaní nebo focení vám zajistí prostředky a určí další cíl vaší cesty.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky