Moře bez výčitek aneb nejlevnější dovolenkové destinace

Adam Valový
23. června 2019
4 minuty čtení

Dovolená u moře je nejčastější představa o letním trávení volného času. Jestli o ní už pár let jen sníte a s lehkou závistí prohlížíte fotky svých přátel na sociálních sítích, možná společně najdeme cestu, jak si dovolenou užít se vším komfortem, a přitom vůbec neohrozit své nebo rodinné či soukromé rezervy.

Sledujte akční nabídky cestovek a ceny letenek

Na bezstarostný výlet za cenu, která možná až překvapí, se dá snadno narazit v nabídce last minute či jiných speciálních programů cestovních kanceláří. Nechcete-li se balit na poslední chvíli a být vázáni konkrétním místem a programem, je tu pro vás další varianta. Jednoduše sledujte akční ceny letenek a rezervační portály ubytování. Minimálně získáte představu o cenách a možnostech, jak si dovolenou u moře užít na maximum. Máte-li dostatek času a trochu odvahy, ušetřit náklady na dopravu pomůže také předem dohodnutá spolujízda autem. Kdo má rád větší adrenalin a dostatek času spolehlivě ušetří stopováním.

Kam vyrazit aneb nejlevnější destinace

Jihoafrická republika – exotika jižní polokoule

Přejete-li si dostat se do úplně jiného světa, než jste si možná dokázali představit, navštivte Jihoafrickou republiku. První překvapení pro vás může být teplotní změna, protože zatímco my máme léto oni zimu a naopak. Říká se, že zde najdete celý svět v jedné zemi, protože zde můžete potkat snad všechny národnosti a seznámit se s kouskem jejich kultury. Nedotčenou přírodu a safari plné zvířat tak, jak to známe s přírodopisných dokumentů i nádherná města se vším komfortem. Poznejte atmosféru míst, které prosluly těžbou diamantů a ochutnejte zdejší víno. Určitě vás potěší i cena. Nejtěžší úkol je získat výhodně letenky, pak už je to luxusní dovolená za skvělé ceny.

Řecká Lefkada – čisté moře a pláže, co ve vás probudí romantiky

Řecko obecně je cenově velmi výhodná destinace, protože se stále vzpamatovává z hospodářské krize a nejen díky tomu se snaží vyjít turistům maximálně vstříc. Zábavu si zde určitě najdete, pochutnáte si na jídle i pití. Příjemným bonusem je, že to není zase tak daleko na dopravu autem. Na Lefkadě vás přivítá příjemně rodinná atmosféra a o poznání nižší ceny než na Rhodosu nebo Krétě. Můžete i tak bez váhání dovolit jak hotel, tak soukromé ubytování. Jistě vás potěší romantická atmosféra zdejších pláží i vstřícnost obyvatel v útulném městečku. Tady si určitě odpočinete a budete mít na co vzpomínat.

Portugalsko – nejen vlny a víno

Portugalsko nabízí nádherné pláže, ideální vlny pro surfaře, famózní objevování světa pod hladinou pro potápěče i překvapující setkání s delfíny při výletech na moře na lodi. Stojí za to navštívit sopečné ostrovy, jeskyně a vodopády, při kterých dochází dech i slova. Poznat historii i vývoj kultury ve zdejších muzeích a samozřejmě ochutnat Portské víno přímo z Porta, včetně řady dalších specialit.

Sicílie – město plné protikladů

Když se řekne Sicílie, každý si jako první vybaví filmové mafiány. Nemusíte se bát, je tu bezpečno a pohoda. Na své si přijdou milovníci historie, kteří zde můžou zmapovat střet různých kultur. Zážitek zprostředkuje i blízkost relativně nebezpečné činné sopky Etny, díky níž je zde velmi úrodná půda nejen pro olivy, mandle citrusy ale také víno a pistáciové oříšky. Luxus vedle domů chráněných sítí, aby vás neohrožovala omítka.

Užít si moře nemusí být nákladná záležitost, stačí změnit přístup a dobře vybrat. Tak na nic nečekejte a mrkněte, kdy je ten správný čas nazout toulavé boty a vyrazit do světa

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky