Chci si koupit venkovní vířivku. Na co si mám dát pozor?

Lenka Němcová
10. října 2023
3 minuty čtení

Venkovní vířivky v posledních letech doslova boří mýty o tom, že je vířivka výsadou pouze bohatých. Dnes najdete nejrůznější modely na řadě zahrad či teras – jejich provoz totiž díky pokročilým technologiím vyjde mnohdy levněji než pravidelné návštěvy wellness center. Prvotní investice do nákupu venkovní vířivky však není úplně nejnižší, a tak je třeba dopředu její koupi promyslet do posledního detailu. Jestliže se i vy rozhodujete o pořízení svého soukromého wellness, určitě vám pomůže přehled těch nejčastějších dotazů spojených právě s nákupem venkovní vířivky.

Nejčastější otázky při výběru venkovní vířivky

Otázek spojených s nákupem venkovní vířivky rozhodně existuje mnohem více, a náš článek by tak musel být podstatně delší. Zde proto najdete odpovědi na ty nejčastější z nich:

· Kam mám venkovní vířivku umístit?
Najít vhodné místo není nikterak složité. Základním požadavkem je, aby venkovní vířivka byla umístěna na rovné, zpevněné ploše, jako je například betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna.

· Musí být vířivka připojena k elektřině?
Ano, vířivku musíte umístit v dosahu elektrické energie. Pro maximální výkon vířivky je ideální přívod 380 V (400 V). Menší modely vířivek či vířivky s nižším výkonem čerpadla lze připojit i k 230 V, během masáže však dojde k odpojení vyhřívání.

· Musí být vířivka připojena k přívodu vody?
Zde si nemusíte dělat žádné starosti, venkovní vířivka nevyžaduje trvalé připojení ke zdroji vody.

· Můžu vířivku používat i v zimě?

Ano, musíte však zvolit kvalitní model. Zavítáte-li například k prodejci Spahouse.cz, který je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden, objevíte u něj celoroční vířivky, jež disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací.

· Kolik mě bude stát provoz venkovní vířivky?
Bohužel nejsme schopni jednoznačně odpovědět, protože náklady jsou závislé na pořízeném modelu, izolaci či čerpadlu. Obecně platí, že čím kvalitnější model, tím nižší náklady. Při pořízení kvalitního modelu s vysoce účinnou izolací a rekuperačním čerpadlem se dostanete přibližně na 1500 Kč za měsíc (při používání 2–3× týdně).

· Je možné vířivku před koupí vyzkoušet?

Nejedná se o standardní možnost, ale některé společnosti ji nabízejí. Například Spahouse.cz provozuje showroomy v Praze, Brně a Hradci Králové, kde si můžete vířivku vyzkoušet.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky