Auto/moto

Chiptuning aneb cesta k výkonnějšímu vozidlu

Výkonnější vozidlo nemusí nutně znamenat vyšší investici. Moderní systémy umožňují totiž jisté úpravy, díky nimž lze zvýšit stávající výkon motoru snadno a rychle. V čem tedy chiptuning spočívá a jaké jsou jeho výhody?

Výkonnější vozidlo bez konstrukčních úprav

Mnoho řidičů se domnívá, že tuning je už spíše okrajovou záležitostí. Jistě, tuning se v posledních letech výrazně proměnil, a v dnešní době tak stojí v centru pozornosti zejména chiptuning, tedy zvýšení výkonu motoru, namísto nejrůznějších vnějších úprav. Chiptuning má hned několik výhod, přičemž tou nejdůležitější je samozřejmě zvýšení výkonu motoru bez nutnosti jakýchkoli úprav konstrukce vozidla. Jedná se totiž o pouhé přehrání řídicí jednotky, nebo také jednotky automatické převodovky. Díky tomu se výkon motoru zvýší až o 30 procent. Ruku v ruce s chiptuningem jde i snížení spotřeby palivových hmot, mnohdy až o celých 15 procent.

Možné problémy při chiptuningu

Na co si však dát při chiptuningu pozor? Součástí úprav by měly být i další úkony, zejména záloha původního softwaru na CD. Je totiž možné, že v budoucnu bude z nějakého důvodu nutné vrátit řídicí jednotku do původní podoby. Naprostou samozřejmostí by měl být rovněž dynamický test měření emisí, který ověří, zda po zvýšení výkonu emise nepřekračují povolenou hranici. Nezbytná je také dostatečně dlouhá záruka zahrnující veškeré provedené úpravy.

Chiptuning na vzestupu

Chiptuning se těší čím dál větší oblibě mezi vyznavači rychlých aut. Výsledkem toho je rozrůstající se síť specializovaných pracovišť, které nabízí všechny úkony související se zvyšováním výkonu motoru. Přesvědčit se o tom můžete při chiptuningu v Hradci Králové. Není proto nijak s podivem, že nejen v Hradci Králové chiptuning vyhledává mnoho milovníků výkonných vozidel.

Další články

 Pamatujete na Lamborghini z filmu Vlk z Wall Street? V New Yorku se bude dražit

Na Aukru se prodala Gottova nadupaná audina

Proč je vyžadována ekologická likvidace vozidel?

Jak správně umýt auto?

Pravidla pro bezpečnou jízdu na motocyklu v zimě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *