Finance

Chyťte příležitost za pačesy a získejte nemovitost v dražbě!

Toužíte po lepším bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Anebo snad hledáte zajímavé investiční příležitosti? V obou i dalších případech vás možná zaujmou dražby nemovitostí, které představují výhodný způsob, jak získat dům, byt, rekreační objekt, pozemek nebo jinou nemovitost. Dražba je sice časově náročnější než klasická koupě nemovitosti, nicméně díky ní můžete ušetřit spoustu peněz. Nemovitosti se začínají dražit na 2/3 obvyklé ceny. Pokud se v prvním kole neobjeví žádný zájemce, draží se dokonce za polovinu obvyklé ceny.

Co je to dražba a kdo se jí může zúčastnit?

Dražba je proces několika kroků, které na sebe navazují. Tím prvním je vydání dražební vyhlášky, posledním vydražení nemovitosti. Proces je veřejný, transparentní a průběh přesně definuje zákon.

Dražby se může zúčastnit každý, kdo dovršil věku 18ti let a zaplatí dražební jistotu. Případně zástupce s úředně ověřenou plnou mocí. Dražit naopak nemůže dlužník a jeho manžel(ka), soudci, soudní exekutoři a zaměstnanci exekutorského úřadu.

Průběh dražby

Dražba probíhá na předem stanoveném místě, a to v určitý den a hodinu, které stanoví soudní exekutor a zveřejní je v rámci dražební vyhlášky na své úřední desce. Zájemci o danou nemovitost musí zaplatit dražební jistotu a poté dostanou číslo a mohou začít s přihazováním nabídek. Zájemce, který nabídne nejvíce, se stane novým majitelem nemovitosti. Ostatní účastníci dostanou zpět dražební jistotu.

Dražit lze také na internetu v tzv. elektronické aukci. Postup je podobný jako v případě klasické aukce.

Chcete se dozvědět další informace?

Pořádáním dražby se zabývají exekutorské úřady, které se zabývají nuceným výkonem vymahatelných pohledávek. Na webových stránkách úřadů naleznete katalogy aktuálně nabízených nemovitostí. Např. na www.exekuce-ova.cz – prezentaci Exekutorského úřadu Ostrava.

Další články

Netflix plánuje další zdražování: Co to znamená pro české uživatele?

Investice do dluhopisů Uniprospe: Jaké jsou výnosy?

I při vysokých cenách energií je dnes možné ušetřit

Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Férové nebankovní půjčky, které vás nezruinují

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *