Cestování

Co všechno objevíte v okolí Máchova jezera?

Ještě nemáte nápad, kam letos vyrazíte na dovolenou, a hledáte zajímavou inspiraci? Spousta krásných zákoutí se nachází i v naší malé zemičce. Existují místa, kam byste se měli alespoň jednou za život podívat. Do tohoto seznamu patří například i Máchovo jezero a jeho okolí. Jaké krásy nabízí a jak si naplánovat dovolenou v této lokalitě? To vám prozradíme v tomto článku.

Atraktivní Máchovo jezero

U samotného Máchova jezera vás čekají všechny radosti dovolené u vody. Pláže jsou vždy krásně upravené a nechybí možnost zapůjčit si loďky a šlapadla. Kromě toho je vodní plocha obklopena krásnou přírodou zasazenou do jádra české historie. Jakmile vás přestane bavit pláž a užívání si u vody, stačí se vydat na výlet po okolí. Místní turistické stezky jsou nakloněny i pro vyznavače cyklistiky a aktivního sportování.

Pro milovníky hradů a zámků

V poměrně blízkém okolí Máchova jezera se nachází známé hrady a zámky. Za návštěvu určitě stojí hrad Bezděz dominující kopci uprostřed smíšených lesů. Další výlet si naplánujte na hrad Houska, který je znám svými tajemstvími a údajným vstupem do pekla. Zámeckou krásou se nechte uchvátit na zámku Zahrádky, v jehož zahradách najdete vzrostlé vzácné dřeviny. Vypravit se můžete i do zámku Dětenice, kde stojí za návštěvu středověká krčma a pivovar.

Vyberte si ubytování, kde budete moci obdivovat krásy přírody

A jaké možnosti nabízí Máchovo jezero ubytování? Zabydlíte se v příjemných a útulných chatkách v komfortní vzdálenosti od samotné vodní plochy. Máchovo jezero chatky mají svojí zvláštní romantickou atmosféru, která celou dovolenou výrazně podtrhne. Využívat můžete místní kuchyni, ale i vlastní zásoby. V areálu je minigolf, trampolína a další zábava pro děti, takže si dovolenou užijete i s celou rodinou. Udělejte si takový plán, kdy stihnete všechny památky a zároveň strávíte pár dnů u samotného jezera.

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *