Egypt: Tipy na cestu aneb co byste měli vědět, než vyrazíte?

Adam Valový
25. března 2017
2 minuty čtení

Chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě? Pokud na ni chcete vzpomínat jen v dobrém, měli byste mít na paměti, že to v severoafrické zemi chodí trochu jinak než u nás.

Jak je to s vízem?

V současné době mohou občané ČR cestovat bez víza pouze do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Dahab, Taba a Nuwejba, a to po dobu 14 dní. V případě cestování mimo tyto resorty (např. do Hurghady, Luxoru, Alexandrie apod.) je vízum nutností. Lze ho získat na mezinárodním letišti, podmínkou je platnost pasu alespoň 6 měsíců po skončení cesty.

Co si s sebou nesmíte vzít?

S potravinami, alkoholem, drogami, zbraněmi a pornografií do Egypta necestujte. Kontroly na letištích jsou sice výjimečné, ale za přechovávání drog hrozí až trest smrti. Můžete si s sebou vzít léky pro osobní potřebu, cigarety (cca 200 kusů) a menší množství parfému. Anebo si vše koupíte až na místě – většina věcí vyjde levněji.

Nejčastější zdravotní komplikace

K nejčastějším onemocněním, které pojišťovny v souvislosti s dovolenou v Egyptě evidují, patří průjem. Český Endiaron bohužel není příliš účinný – mnohem lepší jsou léky, které seženete až na místě (např, Antinalm Diax a Drotazide). Chcete-li svou střevní mikroflóru připravit v předstihu, konzumujte před cestou Actimel nebo výrobek na podobné bázi.

K dalším častým neduhům patří úpal, nachlazení (při přechodu z klimatizovaného prostředí do tepla), zácpa a alergie.

Spropitné – bakšiš

V restauracích a v hotelích je zvykem dávat personálu spropitné neboli bakšiš, a to ve výši 10 %. Kolik a komu peníze navíc zaplatíte, je na vašem uvážení. Pro Egypťany je však bakšiš velkou motivací pro zkvalitnění služeb.

Chcete si užít skvělou dovolenou levně?

Bohatou nabídku zájezdů do Egypta najdete na srovnávači NewTravel.cz. Najdete v ní všechny populární lokality jako Káhira, Marsa Alam nebo Makadi Bay a další.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky