Podnikání a finance

Tlumiče hluku pomáhají při dodržování norem

Legislativa je neúprosná a napříč mnoha odvětvími nařizuje provozovatelům průmyslových objektů, kancelářských budov či stavenišť podmínky pro bezpečný provoz, který souvisí s výrobním zařízením i přináležejícím vedením (potrubím). Hlučnost lze efektivně snížit pomocí vhodně zvolených tlumičů hluku. Uplatnění nachází především u ventilátorů, parovodů, spalinovodů, vzduchotechniky a dalších zdrojů.

Vše začíná akustickou studií

Míru a rozsah hluku pomáhá určit akustická studie. Na základě výsledku mohou odborníci navrhnout odpovídající řešení, které povede ke snížení na úroveň stanovenou zákonem. Při měření hluku zohledňují množství faktorů, jako jsou typ provozu, používané technologie, velikost objektu a jeho vzdálenost od obytné zóny, časové rozmezí spouštění strojů apod.

Specializované firmy jako Sai Atis disponují nejmodernější měřící technikou, která technikům umožňuje zpracování přesného odborného posudku a následné doporučení tlumičů hluku. V rámci komplexních služeb pak v případě zájmu tlumiče hluku dodá a realizuje montáž.

Tlumiče hluku mají mnoho podob

Sai Atis používá kulisové, jádrové, buňkové a další typy tlumičů – vždy s ohledem na efektivní okamžité řešení s důrazem na co nejnižší cenu. Garantuje kvalitní provedení, dlouhodobý účinek a minimální údržbu. Dodaný tlumič hluku zároveň nijak nenarušuje estetiku objektu.

Nedílnou součástí portfolia jsou také protihlukové kryty a stěny, které nachází využití v souvislosti s průmyslovými zařízeními, jako jsou čerpadla, kompresory, agregáty, ventilátory, obráběcí stroje, transformátory apod.

Chcete se dozvědět více?

Pokud vás problematika odhlučnění zajímá a rádi byste se dozvěděli podrobnější informace ohledně akustické studie a tlumičů hluku, obraťte se na odborníky ze SAI ATIS. Více se dozvíte na sai-atis.cz.

Další články

Nepodceňujte význam motivačního dopisu!

Vizitka vytváří první dojem o vaší firmě

Profesionální řidiči se bez digitálních tachografů neobejdou

Moderní kanceláře v Praze nabízí skvělé služby. Začněte je využívat i vy!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *