Dechberoucí Londýn – stylová místa, která musíte poznat

Adam Valový
29. června 2019
4 minuty čtení

Velká Británie je u nás suverénně nejčastějším cílem pro ty, kteří vyráží do světa naučit se anglicky. Chcete-li však poznat všechny její tváře na jednom místě, vydejte se přímo do Londýna. Neminou vás charakteristické doubledeckery, které zde slouží jako hromadná doprava i jako prostředek na dražší vyhlídkovou jízdu s průvodcem. Ani na vteřinu nezapomenete na přítomnost královského rodu a možná vás překvapí londýnská otevřenost vůči modernímu a pouličnímu umění.

Nahlédněte do života královské rodiny

V Buckinghamském paláci můžete přímo navštívit pracovnu a přilehlé prostory patřící královně. Za zmínku stojí také královské klenoty, za kterými se vydejte do pevnosti Tower of London. Zvláštní atmosféru prožité historie zde umocňují legendární krkavci střežící úspěch britské monarchie, ale také přítomnost beefeaterů, jak se tamním ochráncům klenotů říká. Toto označení získali v historii díky motivačním přídělům hovězího masa v období hladomoru, aby šlechta posílila jejich oddanost. Prestiž však tomuto povolání zůstala dodnes.

Zkontrolujte si přesnost vašich hodinek návštěvou Big Benu

Nejslavnější evropský zvon se nachází v Elizabetině věži na budově anglického parlamentu. Jedenáctipatrová hodinová věž měří přes 96 metrů a je vyzdvihována mimo jiné i pro svou přesnost, nepřišla o ni ani při bombardování za obou světových válek. Tuto podívanou si nenechte ujít.

Královsky laděné londýnské parky dávají prostor i řečníkům

Londýn skvěle kombinuje úctu k tradicím i kreativní bezprostřednost. Hrdost a úctu ke královskému rodu tu na vás dýchá téměř na každém kroku. Všechny parky působí klidně, uhlazeně, ale zároveň nemáte nejmenších zábran si prostě sednout na trávu a udělat si malý piknik. V nejstarším parku Greenwich si můžete prohlédnout královskou observatoř i nultý poledník a výhled na celý Londýn. Ujít si nenechte ani známy Hydepark. V tomto královském parku si můžete např. připomenout princeznu Dianu, jejíž památce je věnována fontána. Zajímavostí je tzv. „Speakers‘ Corner“ neboli řečnický stupínek. Zde můžete poslouchat nebo dát průchod svým myšlenkám i komediálnímu či hudebnímu talentu. Vše v rámci slušného chování samozřejmě.

Britská knihovna je klenotem nejen na pohled

Britská knihovna ohromuje už architekturou budovy a je považována za nejvýznamnější vědeckou knihovnu na světě. Máte tak jedinečnou příležitost vidět originály plánů vynálezů Leonarda da Vinci nebo fyzikálních zákonů Isaac Newtona. Zážitek přináší také zdejší muzea a galerie. Kochat se můžete klasikou v podobě děl Moneta nebo Picassa. Modernější styl zastupuje Endy Warhol nebo muzeum voskových figurín. Příjemným bonusem je, že některé prohlídky jsou přístupné zdarma.

Poznejte anglické pití čaje

Čaj je anglický národní nápoj, který si nejen v této zemi, zaslouží rituální pití. Proslulý „čaj o páté“ se zde podává už od tří hodin odpoledne. Máte tak jedinečnou šanci ochutnat některý ze silných anglických čajů podávaných mlékem citronem sušenkami a sendviči. Doporučujeme zajít do některé ze stylových čajoven s jazzovým hudebním doprovodem či absolvovat speciální čajové menu v hotelu Ritz.

Londýn je místem, kde se budete cítit jako doma už po druhé návštěvě. Vyzkoušejte stylovou pohodu anglických gentlemanů. Navíc, pokud plánujete hromadný výlet, nezapomeňte své zážitky obohatit o fotku na slavném přechodu pro chodce v Abbey roads, stejně jako Beatles.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky