Cestování

DĚSIVÁ GALERIE: Jak to vypadá v Černobylu po 32 letech?

V podstatě každý, kdo zaslechne slovo „Černobyl“, si okamžitě vybaví jadernou havárii s největším rozsahem následků v dějinách jaderné energetiky. Došlo k ní v roce 1986, kdy ve městě žilo kolem deseti tisíc obyvatel. Ti byly okamžitě evakuováni a z Černobylu se stalo město duchů. Momentálně žije ve městě kolem 2500 lidí – většinou jde o úředníky mající na starost správu oblasti. Kromě nich se však do své domoviny vrátilo také 700 původních obyvatel.

Ačkoliv se zdá, že s 36 obětmi nejde o tak hroznou havárii, opak je pravdou. Odhaduje se, že následkem radiace zemřelo kolem milionu lidí. Zároveň došlo ke kontaminaci rozsáhlých oblastí na Ukrajině, v Bělorusku a Rusku, což mělo za následek přesídlení cca 350 tisíc lidí.

V současné době je Černobyl populární destinací lovců nevšedních zážitků. Míří zde odvážní fotografové, kteří se snaží zachytit jedinečnou atmosféru. Jedním z nich je i Aurel Paduraru, který se narodil v Rumunsku. Když vyrůstal, s nastraženýma ušima poslouchal, co jeho rodiče vyprávěli o černobylské havárii. Celý život sledoval dokumentární filmy a hltal všechny související informace.

Bylo otázkou času, kdy se Aurel do Černobylu vypraví a podělí se s ostatními o vlastní svědectví. Následující snímky snad ani nepotřebují komentář.

 

Další články

Přemýšlíte, kde to letos rozpálíte na lyžích? Vyrazte do Slovinska

3 tipy na výlety po Valašsku

Co dělat v Praze? Zavítejte na výstavu svatováclavské koruny

Penzion Kovárna: příjemné místo pro svatbu i firemní akci

Život v Dominikánské republice: Vše podstatné, co byste měli vidět o životě v karibském ráji

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *