DĚSIVÁ GALERIE: Jak to vypadá v Černobylu po 32 letech?

Lenka Němcová
13. dubna 2018
2 minuty čtení

V podstatě každý, kdo zaslechne slovo „Černobyl“, si okamžitě vybaví jadernou havárii s největším rozsahem následků v dějinách jaderné energetiky. Došlo k ní v roce 1986, kdy ve městě žilo kolem deseti tisíc obyvatel. Ti byly okamžitě evakuováni a z Černobylu se stalo město duchů. Momentálně žije ve městě kolem 2500 lidí – většinou jde o úředníky mající na starost správu oblasti. Kromě nich se však do své domoviny vrátilo také 700 původních obyvatel.

Ačkoliv se zdá, že s 36 obětmi nejde o tak hroznou havárii, opak je pravdou. Odhaduje se, že následkem radiace zemřelo kolem milionu lidí. Zároveň došlo ke kontaminaci rozsáhlých oblastí na Ukrajině, v Bělorusku a Rusku, což mělo za následek přesídlení cca 350 tisíc lidí.

V současné době je Černobyl populární destinací lovců nevšedních zážitků. Míří zde odvážní fotografové, kteří se snaží zachytit jedinečnou atmosféru. Jedním z nich je i Aurel Paduraru, který se narodil v Rumunsku. Když vyrůstal, s nastraženýma ušima poslouchal, co jeho rodiče vyprávěli o černobylské havárii. Celý život sledoval dokumentární filmy a hltal všechny související informace.

Bylo otázkou času, kdy se Aurel do Černobylu vypraví a podělí se s ostatními o vlastní svědectví. Následující snímky snad ani nepotřebují komentář.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky