Cestování

DĚSIVÁ GALERIE: Jak to vypadá v Černobylu po 32 letech?

V podstatě každý, kdo zaslechne slovo „Černobyl“, si okamžitě vybaví jadernou havárii s největším rozsahem následků v dějinách jaderné energetiky. Došlo k ní v roce 1986, kdy ve městě žilo kolem deseti tisíc obyvatel. Ti byly okamžitě evakuováni a z Černobylu se stalo město duchů. Momentálně žije ve městě kolem 2500 lidí – většinou jde o úředníky mající na starost správu oblasti. Kromě nich se však do své domoviny vrátilo také 700 původních obyvatel.

Ačkoliv se zdá, že s 36 obětmi nejde o tak hroznou havárii, opak je pravdou. Odhaduje se, že následkem radiace zemřelo kolem milionu lidí. Zároveň došlo ke kontaminaci rozsáhlých oblastí na Ukrajině, v Bělorusku a Rusku, což mělo za následek přesídlení cca 350 tisíc lidí.

V současné době je Černobyl populární destinací lovců nevšedních zážitků. Míří zde odvážní fotografové, kteří se snaží zachytit jedinečnou atmosféru. Jedním z nich je i Aurel Paduraru, který se narodil v Rumunsku. Když vyrůstal, s nastraženýma ušima poslouchal, co jeho rodiče vyprávěli o černobylské havárii. Celý život sledoval dokumentární filmy a hltal všechny související informace.

Bylo otázkou času, kdy se Aurel do Černobylu vypraví a podělí se s ostatními o vlastní svědectví. Následující snímky snad ani nepotřebují komentář.

 

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *