Cestování

Atmosférické fotky Dubrovníku, jednoho z nejkrásnějších měst na světě

Kam se vydáte letos o prázdninách? Že nechcete ani slyšet o Chorvatsku, protože tam pravděpodobně potkáte všechny známé, a to včetně těch, které byste nejraději nepotkávali ani doma v Česku? Předsudky hoďte za hlavu – Chorvatsko sice v posledních letech zažívá boom a počet turistů je možná trochu nadlimitní, ale to přece není důvod k tomu abyste si nechali utéct mezi prsty skvělou dovolenou. A když už do nedaleké země zavítáte, rozhodně nepromeškejte návštěvu Dubrovníku.

Australan Steve Kustro si Dubrovník zamiloval. Chorvatsko navštívil letos a podařilo se mu něco úžasného. Snímky, na které se můžete podívat níže, jsou jasným důkazem toho, že má město jedinečný genius loci. Více najdete na http://www.kustrogallery.com/.

Perla Jadranu, jak se jinak přístavnímu městu říká, se rozkládá na úpatí vápencového pohoří a nabízí unikátní pohledy na scenérie plné subtropické vegetace. Město, jehož historie sahá do 12. století, je bezesporu jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku a podle mnoha turistů patří k nejkrásnějším historickým městům na světě.

Zajímavost na závěr: Věděli jste, že Dubrovník posloužil jako kulisa při natáčení populárního seriálu Hra o trůny? Představuje fiktivní královo přístaviště, kde sídlí král Sedmi království.

Další články

V Montaně mají úžasný stromový dům. Romantika je ale poměrně drahá

DĚSIVÁ GALERIE: Jak to vypadá v Černobylu po 32 letech?

Na Filipínách mají kousek ráje. NEDÍVEJTE SE, bude vám líto, že sedíte doma…

Nejlepší světelná show na světě? U Niagarských vodopádů!

V Kanadě mají luxusní rezort v korunách stromů

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete, aby vám neunikl žádný článek?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný souhrn všech zajímavých článků a informací, publikovaných na našem magazínu.