Cestování

Atmosférické fotky Dubrovníku, jednoho z nejkrásnějších měst na světě

Kam se vydáte letos o prázdninách? Že nechcete ani slyšet o Chorvatsku, protože tam pravděpodobně potkáte všechny známé, a to včetně těch, které byste nejraději nepotkávali ani doma v Česku? Předsudky hoďte za hlavu – Chorvatsko sice v posledních letech zažívá boom a počet turistů je možná trochu nadlimitní, ale to přece není důvod k tomu abyste si nechali utéct mezi prsty skvělou dovolenou. A když už do nedaleké země zavítáte, rozhodně nepromeškejte návštěvu Dubrovníku.

Australan Steve Kustro si Dubrovník zamiloval. Chorvatsko navštívil letos a podařilo se mu něco úžasného. Snímky, na které se můžete podívat níže, jsou jasným důkazem toho, že má město jedinečný genius loci. Více najdete na http://www.kustrogallery.com/.

Perla Jadranu, jak se jinak přístavnímu městu říká, se rozkládá na úpatí vápencového pohoří a nabízí unikátní pohledy na scenérie plné subtropické vegetace. Město, jehož historie sahá do 12. století, je bezesporu jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku a podle mnoha turistů patří k nejkrásnějším historickým městům na světě.

Zajímavost na závěr: Věděli jste, že Dubrovník posloužil jako kulisa při natáčení populárního seriálu Hra o trůny? Představuje fiktivní královo přístaviště, kde sídlí král Sedmi království.

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *