Cestování

Atmosférické fotky Dubrovníku, jednoho z nejkrásnějších měst na světě

Kam se vydáte letos o prázdninách? Že nechcete ani slyšet o Chorvatsku, protože tam pravděpodobně potkáte všechny známé, a to včetně těch, které byste nejraději nepotkávali ani doma v Česku? Předsudky hoďte za hlavu – Chorvatsko sice v posledních letech zažívá boom a počet turistů je možná trochu nadlimitní, ale to přece není důvod k tomu abyste si nechali utéct mezi prsty skvělou dovolenou. A když už do nedaleké země zavítáte, rozhodně nepromeškejte návštěvu Dubrovníku.

Australan Steve Kustro si Dubrovník zamiloval. Chorvatsko navštívil letos a podařilo se mu něco úžasného. Snímky, na které se můžete podívat níže, jsou jasným důkazem toho, že má město jedinečný genius loci. Více najdete na http://www.kustrogallery.com/.

Perla Jadranu, jak se jinak přístavnímu městu říká, se rozkládá na úpatí vápencového pohoří a nabízí unikátní pohledy na scenérie plné subtropické vegetace. Město, jehož historie sahá do 12. století, je bezesporu jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku a podle mnoha turistů patří k nejkrásnějším historickým městům na světě.

Zajímavost na závěr: Věděli jste, že Dubrovník posloužil jako kulisa při natáčení populárního seriálu Hra o trůny? Představuje fiktivní královo přístaviště, kde sídlí král Sedmi království.

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *