Krása a móda Tipy a rady

Dopřejte své pleti extra péči

Vaše pleť už není jako zamlada? Dopřejte jí extra péči a zpomalte projevy stárnutí. Čas sice zastavit nedokážeme, ale zpomalit dopady věku na stav pleti ano. Pleť začíná stárnout již po třicítce, kdy se pomalu objevují první vrásky. Kůže je zároveň více suchá a ochablá. To je ten pravý čas vyzbrojit se účinnými pomocníky, kteří si s těmito vadami na kráse poradí.

Ranní a večerní rituál

Pravidelná péče o pleť je základem k tomu, aby vaše pokožka byla bez chybičky. Samozřejmostí by proto mělo být ranní a večerní odlíčení šetrnými přípravky. Ty zbaví kůži všech nečistot, make-upu a odumřelých kožních buněk. Poslouží vám odličovací mléka, micelární vody a další podobné produkty. Záleží na tom, která varianta vám konkrétně vyhovuje. Po důkladném odlíčení by mělo následovat nanesení krému.

Vhodně zvolený krém s ohledem na typ pokožky

Pleťový krém vybírejte s ohledem na typ pokožky. Pro denní použití volte lehčí konzistence, noční krém by měl mít naopak výživnější a hutnější konzistenci. Investujte do denního krému s UV faktorem, který bude vaši pokožku chránit před nepříznivými dopady slunečního záření.

Vhodné jsou i krémy s obsahem koenzymu Q10, který je ideální volbou pro zpomalení projevů stárnutí, a s obsahem vitamínů A, C, E.

Doplňkové produkty

Párkrát do týdne si dopřejte také kvalitní pleťovou masku. Pomůže vám pokožku hloubkově vyčistit, dodá jí potřebnou výživu, hydrataci, pružnost a cenné látky. Propůjčí vaší pleti zářivější a zdravější vhled.

Něco extra pro vzpruhu, povzbuzení a snížení tvorby vrásek

Vaše pokožka si zaslouží i něco speciálního. Poskytněte jí pořádnou vzpruhu pro povzbuzení a snížení tvorby vrásek. Skvělým řešením jsou pleťová séra s obsahem kyseliny hyaluronové nebo vyživující pleťové oleje. Sáhněte raději po přírodní a bio kosmetice, která zajistí rychlý, efektivní a intenzivní účinek.

Další články

Začněte s přípravou s předstihem a užijte si vánoční pohodu

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *