Fascinující zvířecí albíni

Adam Valový
21. září 2014
1 minuta čtení

Albinismus je vrozený nedostatek kožního barviva melaninu, což vede k velmi citlivé bílé kůži a citlivým očím. Deficit se objevuje u lidí, ale také u zvířat a to napříč všemi kontinenty. Některé zvířata jsou „praví“ albíni, jiní jen částeční. V přírodě mají velmi malou šanci na přežití a to kvůli křehčí tělesné stavbě a absenci krycího maskování.

Zvířecí albinismus se nejčastěji projevuje u savců a některé kultury albinistické jedince pokládají za výjimečné. V Asii uctívají bílé slony jakožto symbol štěstí, arabští šejkové zase nedají dopustit na bílé velbloudy. Deficit melaninu nevadí jen hadům, u kterých je albinismus přirozený. Některé druhy žijí v jeskyních, kde nedopadá denní světlo a hadi jsou svým citlivým zrakem na temnotu velmi dobře připravení

Zvířata – albíni jsou v každém případě fascinující. Některé druhy vypadají roztomile, jiné hrůzostrašně a mysteriózně. Spoustu úžasných snímků najdete ve fotogalerii.

Foto: designswan.com

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky