Fenomén „přírodní kosmetika“

Adam Valový
12. srpna 2014
3 minuty čtení

Většina mladých dívek si přeje být rychle dospělá. Většina zralých žen si přeje vypadat o pár let mladší. Obě skupiny k dosažení svého cíle většinou sáhnou po nějakém tom „maskovacím“ triku.

Mladé dívky se vrhají po veškerých novinkách na kosmetických pultech, objednávají z různých kosmetických katalogů a netrpělivě očekávají výsledek v podobě nové tváře, kterou jim má zajistit lehký a přirozený make-up.

Zralé ženy mají již většinou své oblíbené produkty, díky nimž se přes noc mají zbavit hlubokých vrásek a za měsíc vypadat jako před nástupem do prvního zaměstnání. Tyto produkty, zejména noční a denní krémy a séra, musí být jak jinak než přírodní.

bio

Vypadá to, že na dnešním trhu s kosmetickými produkty by se měla objevovat jen přírodní kosmetika. Neboť tu všichni vyhledávají, preferují a používají. Jenže, co to vlastně přírodní kosmetika je?? Co může a nemůže obsahovat? A lze ji snadno najít v regálech mezi ostatními výrobky různých kosmetických značek? Odpověď nebude asi zcela jednoznačná. Ano, na obalech se to jen hemží nápisy „přírodní“, „natural“, „bez chemie“ a podobně. Takže podle krásných barevných obalů by se dalo říct, že najít tuto kosmetiku bude lehké. Pokud se ale podíváme na drobné texty ze zadních stran, začteme se do složení výrobků budeme se možná divit.

Málo kdo si možná přizná, že vlastně o čistě přírodní výrobky nemá zájem…

Ano, bohužel je to tak. Protože, kdyby existovalo něco takového jako opravdu čistě přírodní, zněl by text v kolonce složení například takto: voda, výtažek z jitrocelových lístků, výtažek z květu pampelišky lékařské, citronová šťáva, olivový olej.

bio2

No a takovýto produkt by jistě nevypadal jako bělostný denní krém, nebo by nevoněl tak, jak jsme byli do této doby zvyklý.  Málokterá žena je totiž ochotná si na tvář natřít přímo nějakou bylinku, hmotu z rozdrcených stonků nebo třeba jen čistý olivový olej…. i když by to v mnoha případech bylo jistě lepší než kdejaký super výrobek z předraženého katalogu.

Lžeme sami sobě, když věříme, že v dnešní době může existovat něco, čemu se smí říkat přírodní kosmetika! O té se dalo jistě hovořit za našich babiček a prababiček, když si ráno omyly obličej čistou vodou z potůčka za domem, dopoledne si rty namazaly sádlem, aby jim je nevysušilo sluníčko při celodenní práci na poli a jednou v týdnu si na nos a čelo nanesly čistící kvasnicový „masku“ aby se jim zatáhly póry:-)

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky