Mentolově trendy v obuvi na jaro a podzim

Adam Valový
11. srpna 2014
4 minuty čtení

Po dlouhé zimě je na čase, aby si odpočinula nejen naše mysl, ale také nožky, které byly po celou tu dobu, kdy nám vládly kruté mrazy, uvězněny v termo ponožkách s vánočními motivy a v zateplených kozačkách. Takže, milé dámy, šup na pedikúru a ihned poté na nákupy nejnovějších botek do pohody i nepohody. Tuto sezónu zbystřete a poohlédněte se po modelech v trendové zelené a mentolové, věřte, že nejedna žena Vám je bude závidět (ať už to bude na pláži ve Španělsku nebo v klimatizované kanceláři).

Jak kombinovat?

Skvěle si bude rozumět s jakýmkoliv zemitým tónem, počínaje béžovou, karamelovou a hnědou konče. Zelené botičky vytvoří příjemný a osvěžující kontrast v jinak fádní a nezáživné záplavě neutrálních tónů.

Pokud se nebojíte experimentovat a ráda si s módou hrajete, zkuste tzv. color blocking. Kombinujte zelenou s jinými pestrými odstíny, jako je např. sytě oranžová, kanárkově žlutá nebo smaragdově modrá. V létě je pravidlem porušovat pravidla J.

Co s pocením a nepříjemným zápachem?

Pokud nemáte možnost se co 5 minut zchladit pod proudem studené vody, vyzkoušejte spreje proti pocení a zápachu nohou, které seženete v lékárnách i drogeriích. A tajná rada navíc? Namočte kapesník do octu a nechte jej přes noc v balerínkách či teniskách. Ale psst, neprozradit!

S platformami do oblak

Tento žhavý trend by neměl chybět v šatníku nikomu, kdo usiluje o jedničku z módního diktátu. Platformy jsou no. 1 letošního, ale i loňského (či snad příštího?) léta. Nejenže v nich Vaše nohy budou sahat až do nekonečných výšin, navíc jsou pro chůzi mnohem stabilnější a pohodlnější než jehlové podpatky. Vykročte ráno třeba s těmito efektními platformami s páskem přes kotník.

platformy

Věrná podpatkům

Pokud ani v létě nedáte bez podpatků ani ránu, nemusíte se jich vzdávat ani v tomhle parnu. Neděste se, nemusíte se pařit ve 30°C v uzavřených lakýrkách. Poohlédněte se po sandálcích s pevnějším, silnějším podpatkem, se kterými ustojíte i mírnou malátnost v rozpálených městských ulicích.

podpatky

Nadčasová s balerínami

Upřímně, málokterý ženský botník se obejde bez nestárnoucích univerzálních baleríny. Zcela určitě by se mezi námi našly takové, které vlastní pár v každé barvě. Jak už jsme ale říkali na začátku, letos se neobejdete bez zelených pomocnic, které budou ještě dokonalejší, bude –li jejich špička osázena hroty a cvočky. Módní přehlídka může začít!

balerinky

Neposlušná s teniskami

Neposlušné tenisky já mám… A Vám také nesmí chybět, když už i Lucka Bílá  na ně pěje ódy. Pokud se na víkend chystáte s dětmi do zoo, s přítelem na túru nebo si prostě a jen chcete odpočinout od nablyštěných střevíčků pracovní uniformy, rozhodně se u Vás shodí jedny pohodlné kecky. Přejete si působit sportovně na kole, mladistvě s šortkami či vtipně s romantickými šaty?

tenisky

Gladiátorská bohémka

Pokud nežijete v civilizovaně odříznuté džungli, zcela jistě jste zaslechla o tzv. gladiátorkách. Ženy po celém světě si je oblíbily nejen pro jejich extrémní pohodlnost, ale i rozmanitý výběr všech barev a ozdob. Navíc nožka po celou dobu větrá, čímž se vyhnete nepříjemnému zápachu. Milujeme je!

gladiatorky

Svůdnice na jehlových podpatkách

Horké letní noci přímo volají po provzdušněných šatech, rozevlátých vlasech a jehlových podpatcích. Kdy jindy, když ne teď? Kůže má bronzový nádech, letní drinky chutnají mnohem lépe než v zimě a mravnost jde na ústup. Protančete se na parket třeba v těchto dokonalých sandálcích. Pohledy chtivých mužů i závistivých žen zaručeny.

jehly

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky