Hifi gramofon – návrat k hudebním kořenům

Lenka Němcová
28. února 2020
2 minuty čtení

Pro některé je gramofon legenda. Pro jiné je to nostalgie, evokující staré zlaté časy. Ať tak či onak, gramofon a vinylové desky se opět vrací do módy, zejména díky tomu, že nabízejí skvělý poslech hudby v analogové kvalitě, která vyniká svou plastičností a podle některých předčí i moderní technologie záznamu zvuku, jako jsou například CD.

Má gramofon ve 21. století stále co nabídnout?

Gramofon může být výbornou volbou nejen pro sběratele starých hudebních alb, která často v jiné než vinylové verzi neexistují, ale i pro hudební fajnšmekry, kteří si chtějí užít jejich neopakovatelný zvuk. Navíc některá hudební vydavatelství opět kromě CD vydávají svá nová alba rovněž na vinylu. Tento trend je stále markantnější a v některých případech dokonce vycházejí na vinylových deskách skladby, které v CD verzi nenajdete.

Jaký gramofon si vybrat

Sehnat špičkový hifi gramofon je snadné. Stačí napsat do vyhledávače heslo gramofony Praha a vybrat si z široké nabídky. V současné době si můžete vybírat z poměrně velkého množství typů, které se navzájem liší nejen cenou, ale také designem. Spousta lidí upřednostňuje gramofon také kvůli jeho skvělému retro vzhledu. Design sice nemá vliv na kvalitu přehrávání, ale v současné době vyráběné gramofony jsou vizuálně natolik rozmanité, že můžete snadno najít zařízení, které bude mít nejen vynikající technické parametry, ale bude se také dokonale hodit k vašemu designovému interiéru.

Kde koupit kvalitní gramofon

Pokud hledáte obchod, který nabízí prodej gramofonů – https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/ je jasnou volbou. Naleznete zde nejen široký sortiment gramofonů v různých cenových relacích, ale i vstřícný personál, který vám rád poradí s výběrem jakéhokoli audio zařízení, vhodného pro váš vkus a finanční možnosti.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky