Hit jménem malování podle čísel. Proč je tak populární?

Adam Valový
4. října 2021
3 minuty čtení

Možností, jak si odpočinout po náročném dni, se nabízí celá řada. Ale vy beztak toužíte po něčem jedinečném a velmi kreativním… Co třeba malování? Pokud jste právě zavrtěli hlavou, protože u vás sudičky tak trochu šetřily uměleckým talentem, ubezpečujeme vás, že v případě malování podle čísel nic takového nepotřebujete. O co jde – a proč si tento unikátní způsob tvorby okamžitě zamilujete?

Díky malování podle čísel se budete cítit jako někdo, kdo se narodil se štětcem v ruce, a to bez nadsázky. Na první pohled jde o jakousi variaci omalovánky pro dospělé, ovšem při bližším kontaktu zjistíte, že nabízí mnohem více.

Malování podle čísel sice omalovánky nápadně připomíná, ale k plátnu nedostanete barevný vzor, podle kterého byste měli vybarvit motiv. Když se na něj podíváte pořádně, spatříte čísla. A právě ty vám napoví, jaké konkrétní barvy na dané plošky nanést. Díky jasným konturám vytvoříte přesnou reprodukci, za níž se nebudete stydět ani v na stěně v luxusním obýváku.

K očíslovanému plátnu získáte také předlohu a sadu akrylových barev. Jediné pravidlo, kterým se při malování musíte řídit, je začít s tmavými barvami a postupně přecházet ke světlejším. Platí to i pro olejové barvy – kdybyste se je náhodnou rozhodli použít namísto akrylek.

​Přináší potěšení i komplexní rozvoj

Proč byste se měli o malování podle čísel zajímat? Především jde o velmi zábavnou aktivitu, při které se dokonale uvolníte, tzv. „upustíte páru“ a zredukujete množství nahromaděného stresu. Nenechte se však mýlit, kromě psychického a fyzického odpočinku také podpoříte kreativní myšlení, koncentraci či trpělivost a samozřejmě podstatně zlepšíte své malířské dovednosti. Naučíte se používat barvy, pracovat se světly i stínovat.

Malování podle čísel je zkrátka nevšední hobby, které vás lecčemu přiučí, ale nepřestane bavit. Vyzkoušejte ho společně se svými nejbližšími a udělejte z něj další rodinnou aktivitu. Nebudete litovat!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Děti a rodina,

Poslední aktualizace:  4. října 2021

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky