Technologie

I základní a střední školy potřebují kvalitní ozvučení

S ozvučovací technikou se setkáte především na různých společenských, kulturních a sportovních akcích. Vraťte se o několik let zpátky a zavzpomínejte na školská léta. I ve školských zařízeních se používá ozvučovací technika, a to třeba k melodickému zvonění, pro školní rozhlas a podobně. V následujících řádcích vám představíme techniku, která se do školského prostředí dokonale hodí.

Pátá, právě teď odbila

Zvonění ve školách se používá od pradávna. Informuje žáky o tom, že mají přestávku anebo že začíná další hodina. Dávno jsou však pryč doby, kdy ze školních chodeb zněl trochu nepříjemný zvuk jako „crrrrrr“. Současné technologie nabízejí melodické zvonění, přičemž na výběr jsou jak jednoduché zvonky, tak i mluvené či hudební zprávy s mluveným slovem. Používá se často varianta 30 sekund hudby, mluvené slovo a pak dalších 30 sekund hudby. V adresáři je na výběr několik různých znělek.

Pozor, pozor, školní rozhlas

V kategorii ozvučení pro školy je také ústředna pro školní rozhlas. Velice oblíbený je model PAS 1200-3 CD s výkonem 300 W. Kapacita ústředny je šedesát reproduktorů a nechybí ani mikrofon se stojánkem, do něhož mluvčí hlásí školní zprávy a třeba informuje o událostech a podobně.

Reproduktory pro školní rozhlas by se měly vyznačovat vysokou citlivostí, aby bylo mluvené slovo dostatečně srozumitelné.

Další vybavení do školy

Ve třídách a na chodbách by neměly chybět analogové školní hodiny pro jednotný čas, případně digitální provedení. Stejně jako žáci, tak i učitelé potřebují sledovat čas, aby věděli, kolik minut zbývá do konce hodiny.

Jestliže hledáte profesionála, který nabízí rozhlasovou a ozvučovací techniku, stačí se podívat do pestrého produktového portfolia společnosti EL-MIK. Více informací najdete na stránkách firmy https://elmik.cz/.

Štítky

Další články

Štít neviditelnosti: Hi-tech vychytávku můžete mít doma i vy

Budoucnost VR her je nejistá: Lidem se při hraní dělá zle!

Nové iPhony 15 jako plnohodnotné herní konzole? Zahrajete si na nich nejlepší tituly!

Revoluce v mobilní fotografii: Nové senzory od Samsungu slibují extrémní rozlišení

Bard je konečně dostupný pro Česko. Je lepší než kokurent ChatGPT a co si o něm myslí?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *