IN-TIME KURÝR: Když je rychlost na prvním místě

Adam Valový
26. prosince 2016
3 minuty čtení

Tu situaci zná každý – objednáte si nové šaty, lyže nebo třeba narozeninový dárek pro kamaráda. Jelikož nemáte času nazbyt, necháte si ho doručit kurýrní službou. Odkliknete, zaplatíte a do doby doručení objednávky pustíte celou věc z hlavy. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jakými cestami vaše zásilka projde, než ji doma rozbalíte?

Už tisíce let

Možná vás to překvapí, ale kurýrní služba v té či oné podobě provází lidstvo již od počátků civilizace. Vždyť po jednom kurýrovi je dokonce pojmenována i slavná běžecká disciplína – maratónský závod. Podle legendy nesl běžec ve starém Řecku zprávu o vítězství nad Peršany z města Marathónu do Athén. Doručil ji neuvěřitelně rychle, vzápětí však zemřel na vyčerpání.

Jak to celé funguje

Dnešní kurýrní služba už takové oběti naštěstí nevyžaduje, i jí však jde především o rychlost. Na starost má každý den stovky balíčků, které musí její kurýři rozvést po svých trasách. Ty je potřeba si naplánovat co nejefektivněji a bez zbytečných zajížděk, a tak jsou pro tuto práci velice důležité dobré logistické schopnosti. Kurýr však zásilku nejen doručí – je zodpovědný i za její bezproblémové předání, případné vyúčtování a vůbec komunikaci se zákazníkem, jehož spokojenost je na prvním místě. Kromě umění plánovat je tedy důležité být i dobrým diplomatem.

Tip na závěr: Kurýrní služba má oproti klasické poště řadu výhod, z nichž nejdůležitější je rychlost. V některých případech se své zásilky dočkáte ještě tentýž den, takřka za pár hodin. Svěřte ji tedy těm nejzkušenějším. Expresní kurýrní služba v Praze IN TIME KURÝR je nejstarší ryze česká kurýrní společnost na našem trhu, fungující již od roku 1990. Díky mnohaletému působení v oboru garantuje rychlé a kvalitní doručení, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku a do jiných zemí.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky