Jak jsme díky EasyRent nemuseli vybalovat aneb Když je autopůjčovna spásou

Adam Valový
20. dubna 2019
5 minut čtení

Celá rodina má zabaleno. Zítra vyrážíme. Zaplacená týdenní dovolená v Alpách – konečně po „x“ letech místo k moři jedeme v létě na hory. Dnes jsem naposled v práci, proto jsem se trochu zdržel. Teď už jedu po dálnici domů. Tedy spíše nejedu… Auto se pomalu ale jistě zpomaluje a dojíždí.

To byl můj děsivý zážitek před poslední dovolenou. Problémem se ukázalo být těsnění pod hlavou motoru, ale na to jsem přišel až po dovolené. Ve chvíli, kdy jsem si musel v pátek večer zavolat odtahovku do nejbližšího servisu, který samozřejmě v pátek večer v sedm a ani o víkendu nefunguje, jsem si jednoznačně myslel, že musíme dovolenou odpískat. Z mého lamentování mne vytrhl řidič odtahovky. Zeptal se mne, proč to nevyřeším autem z autopůjčovny.

Popravdě řečeno, vůbec mne to nenapadlo. Už jsem se viděl, jak po víkendu sedím naštvaný opět v práci. Místo na Alpy mám z okna výhled na protilehlý dálniční nájezd. Doma dvě znuděné děti. A k tomu škodolibá manželka, která celý víkend převalovala na jazyku větu „já ti to říkala – letadlem k moři to bude lepší“, aby vám pak tuto větu v pondělí ráno hezky vmetla do tváře při odchodu do práce (jak jinak, veřejnou dopravou).

Jenomže zpátky k zachránci na druhou, k řidiči odtahové služby. Nejenže mi nasadil do hlavy brouka Pytlíka, který má vždy řešení, a tentokrát dokonce funkční, ale dal mi rovnou kontakt na autopůjčovnu EasyRent. Auto z ní si už sám několikrát půjčoval. Říkal, že na dovolenou jezdí zásadně autem z autopůjčovny. Půjčí si takové, které potřebuje pro dostatečný komfort celé rodiny, navíc v lepším technickém stavu, než je to jeho. A samozřejmě s dokonalou výbavou, nízkou spotřebou a 24 hodinovou asistencí po celé Evropě.

Takže plán B – autopůjčovna

Ještě večer jsem se telefonicky s EasyRent domluvil, že si druhý den přijdu vyzvednout auto. Nebyl to problém. Měl jsem štěstí, dovolenková sezóna ještě nezačala, a k dispozici jsou i velká auta. Protože co jsem vám neřekl, zabaleno máme do Kia Carnival. A to je skutečně velké auto!

Problém jsem Martinovi z autopůjčovny vylíčil rovnou po telefonu. Řekl, že bude na mne připraven. A byl. Překvapil mne. Nepokoušel se mne přesvědčit, že to, co se vejde našeho Carnivalu, se vejde i do průměrného kombíku. Rovnou mi ukázal minibusy. Dovolená se opět začala rýsovat v růžových barvách.

Co mi doporučil? Mercedes Vito – skutečně reprezentativní minibus až pro devět osob. Dalšími možnostmi byly Volkswagen Tranposter nebo Caravelle Long – taky dobrá volba až pro devět lidí. Všechny tyto vozy mají v testech bezpečnosti EURO NCAP plných pět hvězdiček. Martin zmínil, že jiné autopůjčovny nabízí levněji například Opel Vivaro, ale ten získal v EURO NCAP testu pouze tři hvězdičky. Souhlasím s ním. Ušetříte pár korun na půjčovném na úkor bezpečnosti. A to mi nepřipadá rozumné. Ne poté, co mi den před tím přestal na přeplněné páteční dálnici fungovat motor. Ne když jedu s celou rodinou do hor.

Auto na dovolenou z autopůjčovny nemusí být pouze kompromisem

Nakonec volím Mercedes Vito. Vypadá perfektně. Je navíc červený a červená auta mi vždy přišla nejbezpečnější. Jsou perfektně vidět.

Takže auto bylo vyřešeno a já vám, když už jsem se vás rozhodl „poctít“ touto recenzí, ještě dlužím nějaký závěr o mé spokojenosti či výhradách k EasyRent. Výhrady ale nejsou. Vyšli mi vstříc, auto bylo v perfektním stavu. Velkou předností minibusů, které jsem našel v nabídce u EasyRent, je třízónová klimatizace, co jsme skutečně ocenili. V naší Kia Carnival není a je to poznat. Třízónová klimatizace v létě ochlazuje celý prostor, zatímco manuální nastavíte správně akorát tak pro řidiče a spolujezdce.

Překvapilo mne, že nejde o žádné starší ojetiny, ale o nová auta. Auto mělo automatickou převodovku (jsem na ni zvyklý z firemního auta), zabudovaná byla navigace s perfektně aktualizovanou automapou Evropy. Součástí zápůjčky byla i 24 hodinová asistence po Evropě, což by se v Rakousku, kam jsme vyrazili, hodilo. Naštěstí nebyla zapotřebí. Vše testovat skutečně nemusím, to mi věřte. Auto se ukázalo jako pohodlné, mile mne překvapila nízká spotřeba. Pravdou je, že na dovolenou už jedině v kvalitním autě z autopůjčovny. A díky za to, že to naše KIA zabalila na dálnici již před odjezdem. Představa, že nefunkční motor řeším na dovolené v Rakousku, tak to už létám raději jenom letadlem k moři. Takže autopůjčovna EasyRent – za mne určitě ano.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky