Jak mít dobrý vztah s tchyní? Probuďte v ní ženu!

Adam Valový
15. června 2019
4 minuty čtení

V každém vážném vztahu nevyhnutelně přijde den, kdy se poznáte s maminkou svého protějšku. Vlastně jsou jen dvě varianty. Padnete si do oka hned nebo si k sobě cestu musíte hledat. I když máte pochybnosti, jestli to s tou vaší (potencionální) tchyní vůbec jde, pamatujte: „Rodina je tu od toho, abychom se naučili vycházet i s lidmi, kterým bychom se možná raději vyhnuli.“ Všechny matky těžce nesou, že si jejich děti potřebují vybudovat svůj vlastní dospělý svět. Možná své tchyni jen nerozumíte. Neberte ji jako matku, ale ukažte jí, že stále zůstala ženou.

Nevzdalujte se od ní, staňte se mezičlánkem

Bez ohledu na to, jaký na svou tchyni máte názor, buďte dokonalým prostředníkem mezi ním a jeho matkou, potažmo celou rodinou. Připomínejte své lásce narozeniny, svátek své tchyně. I bez konkrétní příležitosti a bez dětí můžete jen tak vymyslet výlet do ZOO, na koncert či do divadla. Vyhnete se tak probírání vašeho vztahu, budete mít společné zážitky, fotky a poté se v pohodě rozejdete do svých domovů.

Musíte si uvědomit, že společně s ním se vdáváte také za jeho maminu. Vytvořte si s ní dobrý vztah – vyplatí se to!

Poslouchejte její plány a partnera/ku s rodinou na ně naveďte

Využijte toho, že se zas tak dobře neznáte. Máte ideální příležitost navést hovor tak, abyste si od ní nechali povyprávět, jaká byla, než se stala matkou, co ji bavilo a co chtěla zažít, ale zatím si to nestihla splnit. Následně pak můžete vše probrat s partnerem/kou a splnit tchyni třeba jeden z dávných snů. To, že za tím stojíte vy, jí spolehlivě někdo z rodiny dříve či později prozradí. Možná k tomu dojde i sama.

Vezměte tchyni na nákupy nebo na kafe

To platí i pro muže. Udělejte své tchyni ten pravý holčičí den. Vezměte ji do obchodů a ukažte jí samu sebe v moderním stylu. Přesvědčte ji, že oblečení, na které podle ní nemá věk, prostě neexistuje. Dejte si spolu kávu a proberte ostatní nakupující, novinky z bulvárních časopisů i to jestli nepotřebuje s něčím pomoci.

Vezměte tchyni třeba na kafe. Uvolněná atmosféra kavárny dozajista udělá své. Vztahy se zlepší a na vaší tváři se opět objeví úsměv!

Drobné dárky a pozornost vždycky potěší

Když náhodou objevíte něco, o čem jste se s tchyní dávno či nedávno bavili, berte to jako příležitost jí zvolat nebo napsat zprávu. Je to dobrý začátek hovoru a nenásilná podpora komunikace mezi vámi. Pokud se nevídáte pravidelně, přineste na návštěvu vždy nějakou maličkost. Kytička, čokoláda nebo jen nevšední papírové ubrousky pro hezčí stolování, vždycky potěší.

Příliš se nesnažte, nikdo není dokonalý

Samozřejmě, že se na každou návštěvu tchyně nějak připravíte. Ale pokud si ona sama najde něco, co nutně potřebuje uklidit, umýt nebo vám jednou za čas uvařit. Prostě to zkousněte. Není to vaše chyba. Udělala by to stejně, aspoň si tak připadá užitečná. Bránit ji v tom, je jen vaše zbytečně investovaná energie a dusno v rodině. Jen dejte pozor na to, ať se to neděje příliš často.

Tchyni jako člověka nezměníte, ale poznat, jakým byla člověkem, než se stala tchyní, je to nejlepší, co pro vaše vzájemné vztahy můžete udělat. Jděte na to chytře a bude podpoříte vztahy v celé rodině.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky