Nejlépe placení zahraniční herci současnosti: Kdo a kolik vydělávají?

Adam Valový
12. června 2019
5 minut čtení

Současným nejlépe placeným filmům jednoznačně vévodí komiksoví hrdinové a moderní akční filmy. Obecně se dá říct, že jsou to žánry, které nenechají diváka chvíli v klidu a jako bonus navíc oslňují skvěle vypracovanými postavami. V žebříčku nejlépe placených herců však stále nechybějí zvučná jména stálic, které své jméno v dřívějších dobách proslavili natolik, že se určitě nemusí bát, nechat si za něj královsky zaplatit. Jak jsou na tom, posuďte sami.

Nejúspěšnější muži ze zahraničních herců jsou:

5. místo – Jackie Chan si ročně přijde na 45,5 milionu dolarů

První pětku nejlépe placených mužů uzavírá neohrožený bojovník a dávno už také režisér v jedné osobě. Pokud marně pátráte v paměti, kdy jste s ním naposledy viděli upoutávku na nějaký nový film, netrapte se, soustředí se hlavně na asijský trh, kde režíruje, produkuje a vlastní síť kin.

4. místo – Chris Hemsworth vydělává ročně 64, 5 milionu dolarů

Za tuto pohádkovou výplatu může poděkovat své doslova „Boží“ roli charizmatického komiksového hrdiny Thora. Role, která mu seděla, jako by mu byla přímo šitá na míru. Po úspěchu v samostatné minisérii Thora jste se o tom mohli přesvědčit i v superhrdinské partičce Avengers.

3. místo – Robert Downey Jr. inkasoval ročně 81 milionů dolarů

I tady má na této částce největší podíl komiksový hrdina, tentokrát Iron Man filmově pokračující jako člen skupiny Avengers. Zapůsobil však také jako zvířecí doktor Dolittle.

2. místo – Dwayne Johnson dostává za svou hereckou práci ročně 124 milionů dolarů

Tento bývalý wrestler se předtím asi nejvíce zapsal do povědomí diváků rolí v závodní akční sérii Rychle a zběsile. Tentokrát však za jeho úspěch může volné pokračování kdysi deskové, nyní videohry Jumanji: Vítejte v džungli! Umí svou popularitu náležitě využít i v reklamě. Spojení jeho tváře s různými produkty mu tak, ke krásnému honoráři z filmu, ještě pár milionů na konto přidalo.

1. místo – George Clooney si za poslední rok vydělal 239 milionů dolarů

Opět se jednoduše potvrdilo, že spojení George Clooneyho s čímkoliv je vždy trefa do černého. Tento charismatický gentleman totiž tenhle roční honorář neposkládal z žádného romantického trháku, ale investicí do Tequily a geniálním spojením jeho tváře s kávou Nespresso. Něco také přidal i jako režisér.

Jestli jste zvědaví na platy ženského pohlaví v této branži, tady je žebříček hereček. Nejúspěšnějšími ženami jsou:

5. místo – Reese Witherspoon se může pochlubit ročně 16,5 milionem dolarů

Vděčí za to především hlavní seriálové roli v populárních sériích Sedmilhářek.

4. místo – Jennifer Lawrence za své výkony získala za rok 18 milionů dolarů

Asi největší slávu zaznamenala před lety v boji o život ve známých Hunger Games. Nyní jí skvělou výplatu zajišťují nejnovější X-meni a reklamní spojení s luxusní značkou Dior.

3. místo – Jennifer Aniston umí si své slavné jméno prodat za 19,5 milionů ročně

Někdejší hvězda romantických komedií a známá Rachel ze seriálu Přátelé se nyní věnuje hlavně spojování své tváře reklamou pro různé značky. Čeká ji ovšem natáčení seriálu s hodně slušným rozpočtem. Rozhodně si dobrou nabídku umí vybrat.

2. místo – Angelina Jolie má na svém kontě 28 milionů dolarů

Vynikající herečka, které (mimo herectví), největší popularitu přineslo manželství s Bradem Pittem a charitativní činnost. Za tento skvělý roční plat vděč bezpochyby roli zlé čarodějnice v Disneyho verzi pohádky O šípkové růžence.

1. místo – Scarlett Johansson, jejíž roční příjmy činí 40,5 milionů dolarů

Opět se můžeme přesvědčit, že hra na superhrdinku z Avengers je v současné době největší terno.

Vyrazte do kina nebo si udělejte hezký večer doma u některého ze starších filmů těchto slavných hvězd. Ať se přesvědčíte, jestli si tyto skvělé honoráře opravdu zaslouží.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky