Bydlení a styl

Jak na výběr vchodových dveří do bytu?

Pořídili jste si nový byt či rodinný dům a jedna z věcí, která zbývá, než se do něj budete moci definitivně nastěhovat, je koupě vchodových dveří? Pak vězte, že jejich výběr není radno podceňovat.

Odolnost vůči požáru je důležitým kritériem

Věděli jste například to, že pokud máte nový byt či dům, je nutné zvolit protipožární dveře? Tato povinnost je přímo dána právními normami, jinak nemůže dojít k úspěšné kolaudaci stavby.

Zásadním důvodem, proč zvolit právě protipožární ocelové dveře, je vaše bezpečnost a ochrana majetku. Nejde jen o nějaké zbytečné administrativní nařízení, které by chtělo šikanovat všechny majitele nových nemovitostí.

Požární ocelové dveře jsou schopny zabránit šíření ohně, pakliže se zde vyskytne. Tím, že jednou z jejich částí je ocelová konstrukce, nehrozí prohoření. Zároveň však ale působí i jako dobrý izolant vůči hluku, což je výhoda oproti běžným typům dveří.

Jak poznat, že kupujete protipožární variantu dveří?

Pakliže protipožární dveře jdete vybírat do obchodu, setkáte se u nich s několika údaji od výrobce. Prvním je EW, což je hodnota teploty sálání vycházejícího ze dveří, druhým pak EI, který ukazuje na maximální přípustnou povrchovou teplotu dveří. Na základě těchto dat se dá určit, jak jsou dveře kvalitní z hlediska odolnosti vůči požáru a plamenům.

Možná si říkáte, že takové ocelové protipožární dveře asi nejsou nijak pohledným prvkem, že spíše uškodí celkovému vzhledu vašeho domu. Nemusíte však mít vůbec strach. Z vnější strany vypadají k nerozeznání od klasických starších typů dveří. Výrobci je dnes dodávají v mnoha barevných variantách, takže si určitě vyberete. V každém případě je dobré si všímat výše uvedených parametrů. A pokud si nevíte rady, zda jsou dostatečně kvalitní, nechte si poradit přímo od některého z prodejců.

Další články

Nemovitosti v dražbě jako příležitost levného bydlení

Co je to decentrální rekuperace a kde ji využijete?

Proč střešní pálené tašky patří k jedněm z nejlepších na trhu?

Venkovní rolety na okna se budou líbit i vám

Střecha je užitečná i uprostřed zahrady

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.